Як відновити дисковод.

Навіть найякісніший дисковод з часом починає працювати з перебоями: не відчиняє диски, видає помилки під час запису. Термін роботи дисковод а обмежений, але перед покупкою нового варто спробувати реанімувати старий.
Вам знадобиться
  • - скріпка;
  • - викрутка під хрест;
  • - маленька плоска викрутка;
  • - гумова груша;
  • - м'яка тканина без ворсу;
Інструкція
1
Найпростіший спосіб відновлення нормальної роботи дисковод а складається в очищенні його рухомий стежить лінзи за допомогою спеціального миючого диска. На жаль, цей спосіб далеко не завжди дає результат. Якщо причиною поганої роботи дисковод а стає потрапила на лінзу пил, очищуючий диск може допомогти. Але в деяких випадках забруднену лінзу доводиться чистити вручну.
2
Ви повинні знати, що вартість ремонту дисковод а в майстерні порівнянна з вартістю нового. Враховуючи це, слід спробувати відремонтувати дисковод самостійно, так як ви все одно нічого не втрачаєте. Вимкніть комп'ютер від мережі, зніміть бічні кришки системного блоку, від'єднайте від дисковод а шлейфи харчування і даних. Відверніть утримують привід кріпильні гвинти і витягніть його з корпусу системного блоку.
3
Тепер акуратно розберіть дисковод . Для відкриття деки приводу необхідно вставити в наявне на його лицьовій стороні отвір розігнуту скріпку і натиснути. Потім натисніть на засувки, розташовані на передній частині бічних сторін приводу і зніміть передню панель дисковод а. Викруткою під хрест виверніть кріпильні гвинти в нижній частині корпусу. Після цього зніміть верхню і нижню кришки приводу.
4
Вам треба дістатися до рухомий лінзи - саме через неї проходить зчитує і записує інформацію лазерний промінь. Очистити її від пилу можна двома основними способами. Перший: берете звичайну гумову грушу і сильним струменем повітря здуває пилинки. Спочатку слід спробувати саме цей спосіб. Знову зберіть дисковод , підключіть шлейфи і перевірте його на працездатність. Якщо дисковод і раніше не читає диски, лінзу слід протерти пензликом або м'якою тканиною без ворсу. Цей варіант більш жорсткий, тому будьте дуже акуратні.
5
В тому випадку, якщо ви очистили лінзу, але це не допомогло, причиною поганої роботи дисковод а може стати зниження потужності лазера. Вона регулюється підлаштування резистором, тому можна спробувати злегка її збільшити. Щоб дістатися до лазерної головки, слід зняти плату з електронікою і знайти на лазерної голівці підлаштування резистор - він має в центрі проріз. Акуратно поверніть його викруткою на 90? проти годинникової стрілки.
6
Знову зберіть привід і перевірте його роботу. При необхідності можете повернути підлаштування резистор ще на чверть обороту, але не більше. У тому випадку, якщо всі описані процедури не допомогли, відновити дисковод не вдасться.
7
Іноді цілком справний дисковод не читає диски деяких форматів. В цьому випадку можна спробувати усунути проблему шляхом перепрошивки приводу - тобто установки на нього нового програмного забезпечення. Для цього зайдіть на сайт виробника дисковод а, знайдіть вашу модель і подивіться, чи є для неї прошивки. Зазвичай це простий здійсненний файл: ви запускаєте його, після перепрошивки комп'ютер автоматично перезавантажиться. Після цього ви можете оцінити успішність проведеної операції.