Як залити у дворі каток.

Катання на ковзанах - це прекрасна розвага для дітей і дорослих. На ковзанці завжди панує веселощі, люди спілкуються і одночасно долучаються до спорту. Якщо ви за сезон жодного разу не побували на ковзанці, вважайте, що зима втрачена. Щоб такого не сталося, потрібно зробити каток самостійно - прямо під дворі.
Інструкція
1
До заливці катка потрібно готуватися ще восени. Тоді місце для катання на ковзанах вийде правильним. Виберіть підходящу площадку, вирівняйте її, засипте все горбки і западини. Найкраще зробити опалубку або бортики (тоді вода не виллється за рамки катка при його заливанні) і на поверхню майбутнього катка насипати піску, щоб взимку можна було залити рівний лід.
2
Коли встановиться підходяща зимова погода, можна приступати до підготовки заливки. Якщо ви не можете зробити опалубку або бортики, сформуйте навколо майданчика для катка сніговий валик. Він заважатиме воді витекти. Потім вирівняйте сніг і утрамбуйте його. Злегка змочіть зі шланга і залиште на ніч. Вранці знову утрамбуйте. Повинна утворитися крижана скоринка.
3
Тепер можна заливати каток . Лити води потрібно багато, щоб вся площадка була нею заповнена. Шар води повинен бути товстим. Краще за все не лити з шланга вниз, а спрямовуйте вгору. Тоді лід будетровнее. бо вода розподілиться рівномірніше. Повторити процес треба 2 або 3 рази, по ходу вирівнюючи здуття й нерівності льоду. Каток повинен рости шарами. Останню заливку роблять на ніч, теплою водою. В результаті повинен вийде лід товщиною 12-15 см.
Корисна порада
Заливати каток треба в безвітряну погоду, при температурі від -5 ° С.
Зимові канікули - відмінна можливість дітям навчитися кататися на ковзанах, лижах, грати в хокей. Набагато зручніше це робити, якщо каток буде у дворі. Дитина буде під вашим наглядом, ви не будете хвилюватися за своє чадо. Організуйте батьків, охочих подбати про активний відпочинок для своїх дітей, і залийте каток неподалік від вашого будинку.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - шланг;
  • - розпилювач.
Інструкція
1
Знайдіть досить рівну і великий майданчик у дворі. Для ігор малюків підійде і каток розміром приблизно п'ять на п'ять метрів, і круглий або овальний. Утрамбуйте або битій снігу, це буде підставою катка. Товщина його повинна бути близько п'яти сантиметрів.
2
Зі снігу, якщо майданчик не має бортів, зробіть бруствер заввишки 20 сантиметрів. Дочекайтеся морозу в 5-8 градусів, вище - вода довго не замерзне. Краще використовувати пожежний гідрант і ствол з розпилювачем. Але підійде і звичайний гумовий шланг.
3
Щоб каток вийшов однорідний і рівний, надіньте розпилювач. Якщо заливати струменем, лід вийде шаруватий з напливами, буде кришитися при катанні, а при сильному морозі від 15 градусів вода замерзне нерівномірно. Верхній шар в цьому випадку може потріскатися і провалюватися в утворилися порожнечі.
4
Через розпилювач налийте невеликий шар води (близько сантиметра, щоб добре промерз). Зробіть перерву на 2-3 годину, щоб утворився лід з води. Напилю наступний шар. Не залишайте шланг на льоду - під ним утворюється нерівність. Краще буде, якщо помічник буде тримати шланг, поки ви розпилює воду.
5
При снігопаді очищайте лід від снігу перед кожною заливкою. Якщо заметіль сильна, краще відкласти роботу до більш сприятливої погоди. Лейте воду, стоячи спиною до вітру.
6
Наморозьте шар льоду в 10-15 сантиметрів, щоб каток можна було використовувати весь сезон. Потім, звичайно, доведеться заливати воду ще не раз. Адже за один день катання зрізається ковзанами приблизно 1-2 сантиметри льоду.
7
Гарячою водою загладжуєте лід після експлуатації. Зробіть велику швабру і поливайте ганчірку гарячою водою, переміщаючи її по льоду.
8
Зробіть замазку, щоб усунути глибокі борозни і великі ями. Коли задумаєте робити наступну заливку, замісіть в відрі кашу зі снігу та води. Цією кашею заповніть нерівності і дефекти льоду. Дочекайтеся замерзання замазки, підрівняйте скребком полій. Після цього починайте заливати каток .