Як побудувати підлогу. Як залити тепла підлога.

У багатьох житлових і громадських приміщеннях все частіше будують теплі поли . Тепла підлога обов'язково влаштовують в групах в дитячому саду. Будинки тепла підлога знайде застосування в спальні, дитячої, в ванній, на балконі, якщо той приєднаний до житлової кімнати. Тепла підлога може бути електричним, або підключеним до водяного опалення.
Інструкція
1
Принцип роботи електричного статі в перетворенні електроенергії в тепло. В процесі роботи нагрівальний елемент нагріває стяжку з цементу і піску, або безпосередньо підлогове покриття.
2
Основні елементи теплого статі - це нагрівач, мати або кабель, термостат і датчик температури. Складність монтажу електричного пода не вище, ніж монтаж електропроводки в стінах.
3
Вибір комплекту теплої підлоги залежить від площі і типу приміщення. Враховується при цьому тільки корисна площа, яка не зайнята технікою та меблями. Саме тому ви заздалегідь повинні знати, де це все у вас буде стояти. Однак, щоб теплі поли стали основним джерелом тепла, нудно, щоб вони охоплювали не менше 70% площі приміщення. В цьому випадку потужність підлоги повинна бути 150-170 Вт/м2. У разі, якщо тепла підлога прокладають в заставленій меблями кімнаті, то потрібно подбати про додаткове опаленні. При цьому потужність статі розраховують виходячи з 110 Вт/м2.
4
Якщо тепла підлога прокладають на кухні або в спальні, то його потужність повинні бути не менше 110 Вт/м2. Якщо у ванній або лоджії, то не менше 140 Вт/м2. Краще брати систему з невеликим запасом, щоб підлога не працював на межі своїх можливостей, а значить не зносився завчасно.
5
Перед установкою статі, проводять окрему лінію для підлоги від щитка з використанням УЗО, якщо неможливо провести заземлення. Кінці проводів живлення зводять в настановної коробці, в яку потім кріпиться терморегулятор. Коробка стандартна діаметром 6,8 см. Коробку закріплюють в стіні і від неї вниз штробят стіну на глибину і ширину, достатню для приміщення 2 гофротруб діаметром 20 мм. В цей штроб будуть прокладені відводять дроти і термодатчик.
6
На очищене від будівельного сміття бетонну основу укладається шар теплоізоляції, в якому вирізають отвори для контакту статі зі стяжкою. Потім через кожні 30-50 см кріпиться монтажна стрічка до бетонного поду за допомогою дюбелів. Це відстань залежить від кроку укладання. Його розраховують за формулою h = (S • 100)/L. При цьому S - площа приміщення, що обігрівається, а L - довжина кабелю.
7
Коли визначений крок, кабель закріплюють на монтажній стрічці відгинаються пелюстками. Гофротрубу датчика слід ізолювати щоб уникнути попадання розчину. Якщо кабель двожильний, то його не потрібно повертати, якщо ж кабель одножильний, то буде потрібно повернути його в коробку. Треба сказати, що двожильний кабель надійніший, хоч і коштує дорожче. Після кладки, слід підключити дроти і перевірити работу..Поверх кабель заливають цементно-піщаної стяжкою завтовшки 5 см і залишають до повного тужавіння (4 тижні).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=87XONJlv1YU