Як з кісточки виростити дерево.

Виростити з кісточки домашнє дерево просто. Головне - дотримуватися всіх правил і рекомендації по посадці і догляду. Як правило, в домашніх умовах добре ростуть цитрусові деревця, наприклад, лимон.
Вам знадобиться
  • - кісточка лимона;
  • - грунт;
  • - ємність;
  • - добрива.
Інструкція
1
Підготуйте кісточку з дозрілого плоду лимона. Для цього відразу після того, як ви його витягнете, помістіть насіння в воду. Таким чином, воно не висохне і буде придатне для посадки.
2
Заздалегідь приготуйте грунт і ємність для посадки. Для цього придбайте невеликий глиняний горщик діаметром 8-10 см. Наповніть його шаром дренажу. Зверху засипте ємність піском і перегноєм.
3
Насіння лимона занурте на глибину 2-3 см. Рясно полийте грунт водою кімнатної температури. Ємність накрийте скляною банкою або поліетиленовою плівкою. Через 30-40 днів після посадки у вас з'явиться перший паросток. Полив в даний період виробляєте в міру необхідності. Не забувайте дотримуватися тепловий режим - 20-25 градусів.
4
При появі паростка організуйте правильний догляд за рослиною. Пам'ятайте: лимонне дерево не переносить сухого ґрунту і протягів. Оптимальним розташуванням рослини служить підвіконня на тіньовій стороні. В період активного плодоношення і цвітіння не повертайте ємність з дерево м.
5
Для забезпечення необхідної вологості повітря навколо рослини поставте поруч невелику ємність з водою. У літній період поливайте дерево 1-2 рази на тиждень, рясно. Взимку досить поливати 2-3 рази на місяць, помірно. Також регулярно обприскуйте листя рослини.
6
Пересаджуйте лимонне дерево один раз на рік, трохи збільшуючи ємність. Як тільки рослина досягне віку 5 років, пересадку виробляєте 1 раз в 2-3 роки. Пам'ятайте: для благополучного зростання лимонного дерева необхідно використовувати нейтральну грунт. Також не варто пересаджувати рослину в період цвітіння.
7
Як підгодівлі використовуйте мінеральні, комбіновані і органічні добрива. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах. Періодичність підгодівлі - 1 раз в 10-15 днів (літній період), 1 раз в 30 днів (зимовий період).
8
При появі перших 5-6 нирок акуратно подрежьте крону. Після того як пагони першого порядку відросте, верхівку зріжте. Деревце повністю сформується після появи пагонів четвертого порядку.