Як поводитися в джунглях.

Джунглі сильно відрізняються від лісів середньої смуги, щоб вижити, там слід себе вести зовсім по-іншому. Навіть якщо ви відкололися від групи або провідника, заблукали - зберігайте спокій і постарайтеся не піддаватися паніці. В джунглях дуже багато рослинності, і вона оточує вас з усіх боків, тому великий ризик розвитку клаустрофобії.
Інструкція
1
Вирушаючи в джунглі, одягніться в щільну вільний одяг, що повністю закриває всі поверхню тіла, заправте її в шкарпетки та рукавички. Дуже важливо, щоб одяг був міцною. Головний убір повинен бути забезпечений сіткою, яка забезпечить захист від літаючих комах.
2
Намагайтеся якомога більше рухатися в обраному напрямку. Завжди намічайте собі видимий здалеку орієнтир, намагайтеся відстежити напрямок по сонцю. Джунглі сповнені комах, ос, сухопутних п'явок, отруйних равликів, мурах, рептилій, які тільки й чекають, поки ви вирішите лягти або сісти на що-небудь. Перш ніж вибрати місце для відпочинку в джунглях , ретельно огляньте місцевість і виберіть відкриту ділянку, подалі від стежок диких тварин і водойм.
3
Ретельно очистіть майданчик від чагарників і трави (будьте обережні, там можуть бути змії). У центрі викопайте яму, в якій розведіть вогнище. Зі стовбурів бамбука зробіть каркас притулку, а з листя пальм - покриття. Покладіть його у вигляді черепиці так, щоб верхні листки перекривали нижні.
4
Розводити багаття в джунглях складно, з-за високої вологості. Але навіть якщо у вас немає запальнички або сірників, спробуйте наступний спосіб: візьміть п'ять сухих бамбукових планок. Одну з них застроміть в землю, решта складіть зовні, попарно, опуклою стороною назовні. Між кожною планкою помістіть сухий трут. Зробивши поперечні насічки, почніть рух вниз-вгору, поки труть НЕ затлеет.
5
Якщо ви вирішите викупатися в місцевій водоймі, будьте дуже обережні і ретельно вивчіть його. У річках і озерах нерідко можна зустріти великих і отруйних змій, крокодилів, піраній і інших хижаків, тому для того, щоб помитися, краще зачерпуйте чим-небудь воду і обливайтесь, інакше купання в джунглях може стати для вас останнім.
6
Питну воду беріть з проточних струмків або річок. Перед вживанням її обов'язково прокип'ятіть (якщо у вас немає спеціальних таблеток, знезаражувальних воду). Воду для пиття можна отримати також з брудних струмків. Для цього в 0,5-2 метрах від краю викопайте глибоку яму і дочекайтеся просочування та відстоювання води. Хороші джерела води - бамбукові паростки, виноград, кокоси.
7
Щоб визначити, їстівні плоди перед вами чи ні, поспостерігайте за мавпами. Як правило, все, що вони споживають, придатне і для людини. Завжди очищайте шкірку і по можливості варіть плоди. Обережне поводження допоможе вам вижити в джунглях , навіть якщо ви не знайомі з усіма рослинами і тваринами.