Як підключити електрику. Як підключити світло на дачі.

Електрика - основне джерело харчування для всіх домашніх приладів. Винятком, напевно, є лише камін, піч або бойлер, який працює на пальному паливі. В інших випадках без електрики не обійтися. Саме тому електромережі одними з перших проводяться в споруджуваний будинок. Процедура погодження та підключення електроенергії не складна, але вимагає великих тимчасових витрат.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - звернутися в Електромережі району, до яких відноситься будинок або ділянку, із заявою на підключення об'єкта за вашою адресою із зазначенням необхідної потужності. Приватному дому достатньо потужності в 5 кВт. З цією заявою ви йдете в Центр обслуговування клієнтів для отримання ТУ на приєднання до мереж. Технічні умови готують близько місяця за певну плату.
2
Коли ви отримаєте ТУ, від вас може знадобитися проект підключення. Звернувшись в проектну організацію, поясніть, що проект вам потрібен просто для отримання дозволу на підключення. Цим ви заощадите і час і гроші. Обійдеться це в 1,5-3 тисячі. Готовий проект узгоджується з Ростехнадзором або з РЕМ.
3
Після цього ви їдете в організацію, що займається складанням протоколу випробування. Він, до речі, теж коштує грошей. Коли буде готовий і він, потрібно отримати ще три акта про виконання тих. умов, про розділ кордонів і про тих. приєднання. Потім у відділі обліку реєструєте свій лічильник, вам видають книжку абонента.
4
Коли всі ці процедури закінчено, вам залишиться виконати підключення до лінії і опломбувати лічильник. У тих же районних електромереж домовтеся з майстром вашої ділянки про монтаж електрокабеля від магістральної лінії до опори, на якій буде встановлено лічильник. Його монтують зовні будинку в ізольованому щитку. Звичайно, про це можна домовитися і з будь електрокомпанію, але хто краще знає особливості ділянки, на якій розташований ваш будинок, якщо не компанія, ці мережі обслуговуюча? Вартість робіт і матеріалів залежить від віддаленості магістральної лінії і від інших факторів, але в середньому - 12-15 тисяч рублів.
5
На обхід всіх інстанцій у вас піде близько півроку, тому починайте, коли буде закладено фундамент вашого будинку. Прискорити процес вам навряд чи вдасться, тому що Електромережі - компанія монополіст, а значить все, що ви робите потрібно виключно вам, і назустріч ніхто не піде.