Як відшкодовувати витрати по відрядження.

При відправленні у відрядження співробітникам фірми відшкодовуються у повному розмірі витрати , понесені за час поїздки. Вони підтверджуються документально, є додатком до авансового звіту, звіту по відрядженню. Витрати, які оплачуються компанією, прописуються в локальному акті підприємства, званому «Положення про відрядження».
Вам знадобиться
  • - документи на відрядження;
  • - авансовий звіт;
  • - підтверджуючі документи;
  • - колективний договір компанії.
Інструкція
1
Якщо у вашій фірмі спочатку передбачається відправлення працівників у відрядження, порядок оформлення документів та відшкодування витрат під час поїздки пропишіть в колективному договорі, іншому локальному нормативному акті організації. Як правило, такий документ називається становищем про відрядження. Обов'язково ознайомте співробітників під розписку з договором. При наявності у фірмі профспілкової організації врахуйте думку її голови, що є виборним органом.
2
Після повернення співробітник зобов'язаний оформити звіт по відрядженню, в тому числі і авансові звіт, на підставі цих документів здійснюються виплати. Причому авансові звіт заповнюється протягом трьох днів з моменту прибуття в компанію. При відправленні в поїздку працівникові бухгалтерією видаються підзвітні гроші. Якщо сума фактично витрачених і виданих раніше грошових коштів фахівцеві відрізняються між собою, робиться перерахунок. У такому випадку різниця повертається працівником до каси підприємства, якщо вона позитивна, або видається співробітникові при негативному результаті. Причому сума документа АО-1 затверджується директором. Тільки після цього проводяться виплати, перерахунок (якщо це має місце).
3
При оформленні авансового звіту на зворотному боці документа фахівцем, який повернувся з відрядження, прописується перелік витрат, проведених в поїздці. Потім пишеться список документів, що є підтвердженням витрат. Це квитки (авто, авіа, ж/д), чеки на оплату харчування, житла та інших витрат, які узгоджені з роботодавцем. Врахуйте, що добові підтверджувати не потрібно, так як їх розмір, як правило, фіксований. Всі витрати , пов'язані з відрядженням, звільняються від оподаткування податком на прибуток. Причому є встановлені суми, в межах яких можна врахувати добові в якості витрат, звільнених від сплати податку.