Як налаштувати VPN. Як підняти vpn на ноутбуці.

Технологія vpn широко використовується для об'єднання комп'ютерів, розкиданих по різних містах, а часом і країнам, в єдину віртуальну мережу. Вона дозволяє поверх існуючої мережі, в тому числі поверх мережі Інтернет, створювати віртуальну приватну мережу. У цій мережі трафік шифрується, так що сторонні не можу отримати доступ до переданих по ній даними.

Для того, щоб налаштувати vpn, буде потрібно спеціальне обладнання - так званий vpn-сервер. У ролі такого сервера може виступати і звичайний комп'ютер, на якому запущено відповідне програмне забезпечення. Саме vpn-сервер управляє наданням доступу інших комп'ютерів до віртуальної сеті.Настройка vpn може бути різною в різний віртуальних мережах, однак в цілому процес створення vpn і підключення до неї проходить за такою схемою:

  1. Створіть нове з'єднання. В різних версіях Windows назви пунтках будуть злегка відрізнятися. В Windows 7 це Панель управління - Центр управління мережами і загальним доступом - Налаштування нового підключення до мережі.
  2. Вкажіть, що тип з'єднання - vpn, задайте ім'я, під яким це з'єднання буде присутній в системі, і вкажіть адресу vpn-сервера . В якості розташування виберіть «громадське місце», це зробить роботу з vpn-мережею найбільш безпечною. Система може задати питання про зміну важливих для неї параметрів. На них слід відповідати «Так» і «Дозволити».
  3. Тепер входити в vpn-мережу можна точно також, як з'єднуватися з інтернетом: клацнути по ярлику сполуки, ввести ім'я та пароль. Будьте уважні при введенні як логіна, так і пароля. Вони чутливі до регістру, тобто заміна рядкових символів заголовними призведе до відмови в авторизації, і вхід в vpn-мережу здійснити не вдасться.
  4. Для того, щоб налаштувати vpn на створення зашифрованого каналу обміну даними, слід відкрити властивості з'єднання, вибрати закладку «Безпека» і встановити прапорець «Требуется шифрування даних». Таким чином ви повідомите системі, що якщо сервер ВПН спробує створити незашифрований канал обміну інформацією, то vpn-з'єднання просто не відбудеться.