Як можна за кольором зябер визначити свіжість риби.

Купуючи річкову або морську рибу, дуже важливо вміти визначати її якість. Щоб не помилитися з вибором, необхідно звертати увагу на її зябра , колір і очі, які є основними ознаками, що видають ступінь свіжості риби.
Інструкція
1
Якісна риба має свіжий не сильно вираженим запахом, який притаманний конкретному виду риби (морської, річкової або озерної).
2
Якісна риба має плоске черевце, чисті, світлі і трохи опуклі очі. Якщо свіжу рибу занурити в холодну воду, вона відразу піде на дно.
3
Свіжа риба має біле пружне і щільне м'ясо. Луска повинна щільно прилягати до тіла, бути блискучою, гладкою. Ступінь яскравості луски свідчить про те, наскільки риба свіжа. Щоб визначити якість риби, злегка натисніть на неї пальцем. У якісного, свіжого продукту утворилася ямка зникне дуже швидко.
4
Прозора слиз свіжої риби повинна рівномірно покривати всю її шкіру. Чим важче відділяється м'ясо від кісток, тим якісніше продукт.
5
У свіжої риби зябра мають яскраво-червоний колір. Якщо з неї була випущена кров, вони будуть більш світлого забарвлення.
6
У свіжозамороженої риби зябра сіруваті із злегка червоним відтінком. Заморожена, вона має блідий окрас. Для того щоб зрозуміти, наскільки риба свіжа, проткніть тушку нагрітим ножем. Якісний продукт не видаватиме неприємного запаху.
7
Несвіжа риба має зябра коричневатого, сірого або зеленуватого відтінку. Слиз і вся тушка такий риби неприємно пахнуть. Очі у несвіжого продукту сірі, запалі і каламутні.
8
Щоб у свіжої риби прибрати запах твані, натріть її чорним перцем і кропом. Залиште на 30 хвилин, потім ретельно промийте в холодній воді, обсушити і приступайте до її приготування, в процесі якого теж додавайте кріп.
9
Щоб усунути запах твані у озерної або річкової риби, випатрати її, очистіть від луски і ретельно промийте в крутому соляному відварі.
10
Щоб зберегти спійману рибу під час риболовлі свіжої, тримайте її на кукане або коші у воді або закопайте в мокрий пісок. А при транспортуванні додому накрийте рибу кропивою або гілками черемхи.