Як лікувати тунельний синдром.

Тунельний синдром - це ураження нервів внаслідок місцевої компресії в патологічно змінених м'язових, фіброзних або кісткових каналах, через які проходять нервові стовбури. Захворювання характеризується болем в кистях рук, викликаної довгої монотонною роботою, в основі якої лежать згинальні і розгинальні руху кистей. При одноманітних і тривалих рухах відбувається защемлення нерва в зап'ястному каналі. Причиною може послужити набрякання сухожиль, які проходять дуже близько від нерва, а також набряк самого нерва.
Інструкція
1
Не забувайте, що будь-яке захворювання набагато простіше запобігти, ніж лікувати. Обов'язково подбайте про зручність свого робочого місця. Кілька разів на день виділяйте час і виконуйте комплекс вправ: по черзі стискати і розтискати кисті рук. Такі вправи допоможуть вам поліпшити кровообіг в м'язах зап'ясть, сприяють їх розтягуванню і знімають м'язову напругу.
2
Час від часу піднімайте руки вгору і обертайте кистями. Якщо ви відмітили у себе ознаки тунельного синдром а, такі обертання повинні бути дуже повільними і обережними. Періодично струшуйте руками і розслабляйте м'язи.
3
Лікування тунельного синдром а повинно починатися якомога раніше і обов'язково під наглядом лікаря. Різні лікарські препарати допоможуть вам полегшити біль і набряк. Лікар призначить необхідні препарати, здатні полегшити симптоми за короткий час.
4
При гострого болю і сильному запаленні необхідно проводити медикаментозне лікування. Воно включає в себе введення в область зап'ястя кортикостероїдів (преднізолон, дексаметазон), застосування поліпшують кровообіг препаратів (трентал, нікотинова кислота), протизапальних препаратів (ібупрофен).
5
Надайте постраждалої руці відпочинок і протягом двох-трьох тижнів не займайтеся діяльністю, яка може погіршити стан вашої кінцівки. Робіть холодні компреси, щоб полегшити біль і припухлість.
6
Забезпечте організм всіма необхідними вітамінами, мікроелементами та біологічно активними речовинами, тоді лікування тунельного синдром а стане більш ефективним, ваше одужання прискориться, а терміни реабілітації значно скоротяться.
7
При більш важких випадках захворювання застосовується хірургічне втручання - розсічення фіброзного каналу, ревізія нерва. Операція є дуже ефективною і в більшості випадків призводить до повного відновлення функції пошкодженого нерва.
Зверніть увагу
При цьому захворюванні важливо правильне, збалансоване харчування, при якому в організм потрапляють потрібні вітаміни, мікроелементи в потрібній кількості. У цьому випадку лікування буде набагато ефективніше, одужання йде швидше, а значить, швидше настає працездатність. Якщо лікування медикаментами не дали належного ефекту, то тунельний синдром лікують оперативним шляхом.
Корисна порада
Кистьовий тунельний синдром або синдром зап'ястного каналу (англ. Carpal tunnel syndrome, дослівно - карпальний тунельний синдром) - тунельна нейропатія (ураження нерва), в результаті тривалого здавлення серединного нерва в кистьовому каналі. ЛІКУВАННЯ. Лікувати кистьовий тунельний синдром важливо починати на ранніх стадіях - при виявленні перших симптомів і обов'язково під наглядом лікаря.