Як знайти драйвер в системі.

Драйвери забезпечують доступ програм до тих чи інших апаратних ресурсів комп'ютера. Дисковод і відеокарта, мишка і жорсткий диск - робота цих і інших пристроїв забезпечується за допомогою драйверів. Іноді у користувача виникає необхідність подивитися, які драйвери використовуються в системі.
Інструкція
1
Для перегляду використовуваних пристроєм драйверів відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Система» - «Диспетчер пристроїв». Виберіть у списку потрібний пристрій - наприклад, якщо це мишка, вона знаходиться в списку «Миші та інші вказівні пристрої».
2
Розкрийте список, натисніть правою кнопкою мишки потрібну строчку - наприклад, «HID-сумісна миша». Виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». У вікні, виберіть вкладку « Драйвери » і натисніть кнопку «Відомості» - ви побачите повну інформацію про файлах драйверів.
3
В тому випадку, якщо пристрій не працює, в «Диспетчері пристроїв» воно буде відзначено жовтим знаки питання та оклику. Це значить, що для пристрою не встановлені драйвери або вони працюють некоректно. Їх можна спробувати перевстановити, натиснувши кнопку «Оновити» та вказавши системі шлях до драйверу. Сам драйвер може перебувати на установчому диску або його доведеться заздалегідь знайти в мережі.
4
При пошуку драйвера вам буде необхідна точна інформація про встановлений обладнанні. Для цієї мети скористайтеся програмою Aida64 (Everest), вона дасть вам всі необхідні дані. Запустіть програму, виберіть у лівій колонці «Комп'ютер» - «Сумарна інформація». У списку будуть вказані точні назви всіх присутніх в системі пристроїв.
5
Подивитися драйвери можна і за допомогою командного рядка. Відкрийте: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». У вікні, командного рядка (консолі) введіть DRIVERQUERY і натисніть Enter.
6
Якщо ви працюєте з операційною системою Linux, то в ній немає поняття встановлюваних драйверів, вони всі знаходяться в ядрі системи. У переважній більшості випадків будь підключене устаткування відразу починає працювати. Якщо цього не відбувається, значить, драйвера під це обладнання в ядрі ще немає. В даному випадку користувачеві доведеться пересобрать ядро, включивши в нього потрібні драйвери. Перезбірка ядра буває корисна і в тому випадку, якщо все добре працює - ядро можна налаштувати конкретно під вашу конфігурацію, що позитивно позначиться на швидкодії системи.