Як знайти MAC-адресу на комп'ютері.

MAC- адресу є унікальним ідентифікатором мережевої карти. Він потрібен для того, щоб доставляти дані конкретного мережевого вузла. Зазвичай інформація про MAC- адресу е користувачеві не потрібна, але в деяких випадках виникає необхідність її пізнати.
Інструкція
1
Подивитися інформацію про MAC- адресу е можна кількома способами. Насамперед, ви можете подивитися його на упаковці мережевої карти. Якщо у вас ноутбук, MAC- адресу може бути вказаний на наклейці, що знаходиться на дні комп'ютера. Але є і більш швидкі способи подивитися ідентифікатор мережевої карти, які не потребують вивчення наклейок.
2
Відкрийте командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». Введіть команду ipconfig/all і натисніть Enter. У списку, знайдіть розділ «Підключення по локальній мережі», а в ньому - «Фізичний адресу ». Це і є MAC- адресу вашої мережевої карти, він має приблизно такий вигляд: 00-26-22-71-F2-51.
3
Для перегляду ідентифікатора мережевої карти ви можете скористатися штатною утилітою Windows GetMac.exe. Запускати її слід з командного рядка, для цього наберіть: getmac/s localhost і натисніть Enter. На самому початку відкрилася рядки ви побачите MAC- адресу мережевої карти. Даний варіант працює з Windows XP, але непридатний до Windows 7.
4
Чи є адресу мережевої карти незмінним? Ні, його цілком можна змінити - це актуально в тому випадку, якщо вам потрібна повна анонімність в мережі. Відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Мережеві підключення». Виберіть підключення по локальній мережі і подивіться його властивості. У вкладці «Загальні», у рядку «Підключення через» натисніть кнопку «Налаштувати». У колонці «Властивість» виберіть пункт «Мережевий адресу » і вкажіть потрібне вам значення. Не забувайте, що після перезавантаження комп'ютера повернеться вихідний мережевий адресу .
5
Якщо ви працюєте з операційною системою Linux, то подивитися MAC- адресу вашої мережевої карти ви можете за допомогою команди ifconfig -a | grep HWaddr, виконувати її треба в консолі. Зміна мережевого адресу а теж можлива через консоль, для цього увійдіть з правами адміністратора і виконайте команду ifconfig ethX hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx, де ethX - ім'я мережевого інтерфейсу, а xx : xx: xx: xx: xx: xx - дані нового MAC- адресу а. Наприклад, команда може мати такий вигляд: ifconfig eth0 hw ether 00: 00: 00: 00: 00: 00.