Як знайти десятковий логарифм.

Десятковий логарифм - це окремий випадок операції обчислення показника ступеня, в яку треба звести підстава (в даному випадку - десятку), щоб отримати вихідне число. Із загального ряду підстав честі бути виділеними в самостійну операцію сьогодні вважаються всього два числа. Крім десятки це математична константа, звана «числом e», яка є підставою натурального логарифм а. Обчислення логарифм ов, включаючи десяткові, на сучасному рівні розвитку комп'ютерної техніки та засобів комунікацій складності не представляє.
Вам знадобиться
  • ОС Windows, Microsoft Office Excel, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Розрахуйте десятковий логарифм у вбудованому в операційну систему Windows калькуляторі. Щоб його запустити, клікніть по кнопці «Пуск», наберіть дві букви - «ка» - і натисніть клавішу Enter. Такою послідовністю дій ви змусите систему знайти програми та файли, що починаються з цих двох букв, і активувати перший рядок списку результатів пошуку - «Калькулятор».
2
Переключите додаток в «інженерний» варіант його інтерфейсу - натисніть комбінацію клавіш Alt + 2. Введіть число, десятковий логарифм від якого потрібно розрахувати, і клацніть по четвертій зліва кнопці в нижньому ряду інтерфейсу додатку - вона позначена написом log. На цьому операція буде завершена, а результат відобразиться у віконці калькулятора.
3
Можна розрахувати десятковий логарифм і з використанням програми, яка найчастіше застосовується для математичних розрахунків вдома і в офісі - табличного редактора Microsoft Office Excel. Відкрийте програму і перейдіть на вкладку «Формули» в меню редактора. У групі команд «Бібліотека функцій» розкрийте список, що випадає «Математичне», клацнувши по середній піктограмі в правій колонці кнопок цієї групи. З перерахованих функцій виберіть LOG10, і на екрані з'явиться форма з єдиним полем - «Число». Введіть у нього величину, з якої треба витягти десятковий логарифм , і натисніть кнопку OK. Результат відобразиться в першій клітинці відкритого листа електронної таблиці.
4
Можна обійтися взагалі без обчислювальних програм, а звернутися до пошукової системи Google. Цей пошуковик має власний вбудований калькулятор, від вас буде потрібно лише правильно сформулювати запит. Наприклад, щоб обчислити десятковий логарифм числа 9,81 введіть в поле пошукового запиту log 9,81, натисніть кнопку відправки запиту і Google відобразить результат з точністю до дев'яти знаків після коми: log (9,81) = 0,991669007.