Як поклеїти плитку.

Керамічна плитка - чудовий оздоблювальний матеріал. Вона практична, зручна в експлуатації, гігієнічна й дуже красива. Однак для того, щоб плитка прослужила довго, вона повинна бути правильно поклеїти. Звичайно, щоб уникнути в майбутньому неприємних сюрпризів, можна звернутися до допомоги професіоналів і запросити фахівця з опоряджувальних робіт. Але цілком можна поклеїти плитку і самостійно. Зрозуміло, не нехтуючи при цьому дотриманням технології.
Вам знадобиться
  • плитка, клей, цементний розчин, зубчастий шпатель, гумовий молоток, пластмасові хрестики, рулетка
Інструкція
1
Зазвичай плиткою виклеюють стіни і підлога у підсобних приміщеннях - у ванній кімнаті і на кухні. Якщо ви вирішили зробити в них ремонт самостійно, перш за все ретельно виміряйте всі поверхні, на які буде поклеїти плитка. Це дуже важливий момент і підходити до нього треба з усією увагою. Тим більше що в багатьох наших будинках стіни і підлоги часто мають значні перекоси.
2
Після обміру робочих площ можна вирушати в магазин за необхідними матеріалами. Плитку набувати краще з запасом, оскільки вона може побитися в процесі роботи. Окрім самої плитки вам так само будуть потрібні спеціальний клей, затирка, електролобзик, зубчастий шпатель і гумовий молоток. А так же пластмасові хрестики для вирівнювання швів.
3
Для успішного ремонту важливо правильно вибрати розчин, на який буде наклеюватися плитка. Справа в тому, що хоча спеціалізовані клеї для керамічної плитки значно полегшують роботу і зручні в експлуатації, вони придатні тільки для рівних поверхонь. Якщо ви не впевнені в якості своїх стін і підлоги, доведеться використовувати традиційний цементний розчин, що складається з однієї частини цементу і чотирьох частин піску. Він прекрасно підійде для будь-яких поверхонь.
4
Якщо ж ви віддаєте перевагу в якості клейової основи спеціальний клей або мастику, то вибирати їх слід тільки з високоякісної продукції. Чудово підійдуть «Бустилат», «Клей-герметик», «ПВА» або мастики «Гумилакс» і «ПСБ». Важливо тільки пам'ятати, що всі ці кошти треба наносити на оштукатурені або покриті олійною фарбою добре вирівняні поверхні.
5
Перш ніж наклеювати плитку на стіни, їх доведеться зашпаклювати, щоб видалити всі тріщини та вибоїни. Для підлоги буде потрібно стяжка. Її найкраще зробити цементним розчином з піском. Коли стяжка висохне, можна накладати плитку . Для цього розводять клей і наносять його тонким шаром за допомогою зубчатого шпателя. Потім плитку міцно притискають до підлоги і вирівнюють гумовим молотком. Між приклеєними плитками вставляють пластмасові хрестики для збереження зазорів. Таким же способом керамічна плитка наклеюється і на стіни.
6
Після того, як всі плитки наклеєні і клей висох, прибирають пластмасові хрестики, а простір, що звільнився і шви затирають спеціальної затіркою. Залишки затірки прибирають вологою ганчірочкою. На цьому поклейка плитки може вважатися закінченою. Якщо все зроблено акуратно і по інструкції, робота буде виглядати не гірше, ніж у професійних майстрів.