Як бути хрещеним татом.

Участь в Таїнстві Хрещення в якості духовних батьків - велика відповідальність перед хрещеником і перед Богом. Тому ще до того, як прийняти пропозицію стати хресним татом, необхідно відвідати храм для бесіди зі священнослужителем.
Інструкція
1
Перед Таїнством Хрещення майбутній хрещений батько повинен сповідатися і причаститися. Для цього потрібно дотримуватися посту протягом трьох днів. В даний період часу слід відмовитися від подружніх обов'язків, їжі тваринного походження, а також берегти себе від дратівливості і лихослів'я.
2
В обов'язки хрещеного тата входять не дорогі подарунки, а виховання дитини у православній вірі і любові до бога. Тому в духовні отці не можна вибирати представників інших віросповідань (буддистів, баптистів, мусульман, рідновірів і т.д.) або переконаних атеїстів.
3
Воспріємник не просто повинен бути хрещеним і носити натільний хрестик, але ще й знати молитви, регулярно відвідувати храм, причащатися і сповідатися. У міру дорослішання дитини він повинен молитися за нього, читати з ним Євангеліє, знайомити з молитвами, водити в недільну школу, розповідати про ікони, постах і церковних святах, по можливості подорожувати в паломницьких поїздках.
4
Якщо вам пощастило похрестити дитину, оточіть його увагою і турботою, тим більше, якщо хтось із батьків веде аморальний спосіб життя. Дитина повинна знати, що хресний батько - рідна людина, до слів якого варто прислухатися, з яким можна поділитися переживаннями чи радістю. Воспріємник повинен бути прикладом для своїх хрещеників також, як рідний батько для своїх дітей.
5
Не варто забувати, що під час Таїнства Хрещення ви перед Богом відреклися від сатани за нетямущого немовляти, якого тримали на руках. Згідно з церковними канонами, Сприйменником належить відповість перед богом, виховував він хрещеників як власних дітей.
Зверніть увагу
Православна церква дозволяє бути хрещеним батьком з 15 років. Сприйменником може стати близький родич (дід, брат, дядько). Чоловік і дружина не можуть хрестити одного і того ж дитину.
Корисна порада
На хрестини прийнято дарувати дитині натільний хрестик.