Як поводитися в пустелі.

Сидячи в комфортній міській квартирі і «прогулюючись» в інтернеті, складно уявити, що опинитеся в пустелі без допомоги та засобів до існування. Однак виключати нічого не можна, тому краще бути готовим до будь-якої ситуації.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - теплий одяг;
  • - сонячні окуляри або пов'язка з прорізами для очей.
Інструкція
1
Підберіть правильний одяг для подорожі. Потрібно бути по-максимуму захищеним від сонячного світла. У цьому допоможуть сонячні окуляри або пов'язка з прорізами для очей. Не потрібно думати, що в пустелі тепло цілодобово - по ночах буває досить холодно. Тому вибирайте одяг, яка довгий час зберігатиме тепло. Що стосується взуття, найкраще підійдуть черевики. Вони обов'язково повинні бути з натуральних матеріалів і максимально зручні. Босоніж в пустелі можна ходити тільки в темний час доби, а коли на небі сонце, пісок може легко обпекти ноги.
2
Бережіть воду. Якщо потрібно подолати якесь відстань, підготуйтеся заздалегідь - візьміть якомога більше води. Намагайтеся менше пітніти, т.к. при цьому організм також втрачає воду. Це можна зробити, пересуваючись тільки ввечері або вночі. Також зменшити потовиділення допоможе мокрий одяг. На це доведеться витратити якусь кількість води, але повірте, збережіть ви більше.
3
Пийте краплі роси вранці, щоб збільшити споживання води. А днем тримаєте в роті маленькі камінчики або жуйте траву - так будете менше відчувати спеку.
4
Вибирайте твердий пісок, намагаючись обійти сипучі, які відберуть багато сил. По можливості уникайте важкопрохідних місць.
5
Подбайте про притулок, яке стане у пригоді під час піщаних бур. При цьому істотно знижується видимість, і краще перечекати, поки буря заспокоїться, інакше можна збитися зі шляху. Відзначте напрямок, виклавши на піску стрілу з каменів або гілок. Підійдуть також будь-які речі. Це потрібно, щоб після закінчення бурі легко зрозуміти, в якому напрямі слід продовжувати шлях. Ляжте на бік спиною до вітру, на обличчя покладіть хустку і лежите так, поки буря не закінчиться.
6
Не дайте обдурити себе міражів, намагайтеся тверезо дивитися на речі. Головне - зберігайте спокій. Зайве занепокоєння також збільшить потовиділення.
Корисна порада
Постарайтеся знайти провідника, тоді будете більш впевнені в собі і подолаєте таку нешкідливу на перший погляд, але таїть багато небезпек пустелю.
Городяни з нетерпінням чекають наближення теплих днів, літа та відпочинку на пляжі. Однак спека може позначитися на вашому здоров'ї не кращим чином, тому що таїть в собі масу небезпек. Підготуйтеся до спекотному літу, для цього рекомендується дотримуватися певний раціон і розширити гардероб. Так як же правильно поводитися в спеку , щоб уникнути неприємностей з боку здоров'я?
Інструкція
1
В спекотну спеку носите просторий одяг виключно з натуральних матеріалів (льон і бавовна). Синтетичні тканини є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, а вузькі речі порушують теплообмін організму і ускладнюють дихання. Так як сонце влітку дуже активне, обов'язково змащуйте відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом перед виходом з дому. Також вам буде потрібно головний убір у вигляді панами з широкими полями або солом'яного бриля, легкий і пропускає повітря.
2
Відмовтеся від прийому алкогольних напоїв і надмірного куріння, так як у курців підвищена схильність до утворення тромбів. Токсичний продукт розпаду алкоголю (ацетальдегід) здатний порушувати серцеві ритми, а це дуже небезпечно в спеку , коли навантаження на серцево-судинну систему і так підвищена.
3
Пийте якомога більше рідини, але не пива, лимонаду та квасу, а саме простий чистої води. Під час сильної спеки ваш організм здатний втрачати значну кількість вологи, її необхідно заповнювати. Воду можна частково замінити свіжовичавленим соком. Завжди беріть з собою невелику пляшку з питною водою.
4
Оскільки продукти в жарку погоду швидко псуються, є великий ризик харчових отруєнь саме в цей час року. Ні в якому разі не купуйте продукти в кіосках і лотках, не обладнаних холодильниками, так як ви просто не можете знати, скільки часу той чи інший товар пролежав на пригріві. Не готуйте їжу про запас і не зберігайте продукти поза холодильником довше чотирьох годин.
5
Відмовтеся від занять спортом в літні місяці, так як фізичні навантаження збільшують теплоутворення в п'ять разів, відповідно, виснажує водні запаси організму. Спека - аж ніяк не найкращий час для рекордів він. Стійким шанувальникам тренажерів рекомендується знизити рівень навантаження, час тренування і пити більше води під час занять.
6
Постарайтеся уникати перебування на сонці з одинадцятої ранку і до чотирьох годин, адже в цей час сонце найбільш активно. Тобто ви будете на засмагати, а обпалювати шкіру, організм перегрівається, а шкіра піддається різного роду захворювань, швидко з'являються зморшки.
7
Не засмагати і не купайтеся після щільного обіду, це дає більше навантаження на серце. Краще поспите годинку в тіні і не заважайте організму перетравлювати їжу. Скоротіть кількість споживаної їжі в спеку , адже для її переварювання потрібно велика кількість енергії. Відмовтеся від жирних продуктів, налягайте на фрукти, овочі і каші.