Як внести доповнення до статуту. зареєструвати ДОПОВНЕНО до статуту ооо.

Статут - один з найважливіших документів для будь-якої юридичної особи. Він необхідний для реєстрації, в ньому сказано, чим може займатися організація і на яких умовах. Невідповідність статуту фактичному стану речей може призвести до серйозних неприємностей. Однак ситуації, коли фірма змінює адресу або назву, коли з'являються або виходять нові акціонери, змінюється керівництво, виникають на кожному кроці. Потрібно не тільки внести зміни до статуту, але і зареєструвати їх.
Вам знадобиться
  • - існуючий статут;
  • - заява про внесення змін;
  • - тексти поправок;
  • - протокол зборів акціонерів.
Інструкція
1
Уточніть, в який термін з моменту прийняття рішення про зміну статуту необхідно звернутися до реєструючого органу. Несвоєчасне звернення розцінюється як адміністративне правопорушення. Для різних видів поправок прийняті різні терміни. Наприклад, якщо засновники вирішили розірвати контракт з директором і призначити нового, змінити адресу або назву до реєструючого органу необхідно звернутися протягом трьох днів.
2
Рішення має бути оформлено документально. Проведіть збори, правомочна приймати такого роду поправки. Це може бути збори акціонерів або трудового колективу. У деяких випадках з подібним питанням може розібратися рада директорів (наприклад, якщо необхідність правок викликана появою нового закону). Для внесення змін до статуту муніципального освіти, необхідне відповідне рішення представницького органу і процедура громадських слухань. У будь-якому випадку те, що постановив уповноважений орган, оформіть протоколом.
3
Не виключено, що деякі правки вам доведеться вносити одночасно і в інші документи. Це необхідно, якщо змінюється назва або адреса фірми, призначається новий директор і т.п. Дані в усіх документах повинні бути однаковими. Підготуйте новий текст статуту.
4
Напишіть заяву про внесення змін до установчих документів. Для цього Федеральною податковою службою рекомендована форма №Р13001.Заявленіе має бути підписана керівником підприємства і ним же завірено у нотаріуса.
5
Заплатіть держмито. Її розмір у даний період часу і необхідні реквізити з'ясуйте в органі реєстрації. Якщо у вашого підприємства є розрахунковий рахунок, то держмито перераховується з нього. У цьому випадку до реєструючого органу надається платіжне доручення з відміткою банку. За відсутності такого рахунку можна заплатити готівкою через будь-яке відділення Ощадбанку.
6
Якщо вам потрібна копія статуту з внесеними до нього поправками, напишіть заяву у вільній формі. Це можна буде зробити і після реєстрації. Буде потрібно сплатити ще одну мито.
7
Подайте документи до реєструючого органу. Це можна зробити особисто в прийомні години, поштою або через загальний інформаційний державний портал. Якщо ви відправляєте документи поштою, не забудьте скласти у двох примірниках опис. Подбайте про те, щоб лист був з повідомленням. Якщо ви вирішили скористатися інформаційним порталом, відправте документи в одному примірнику і вкажіть адресу електронної пошти. Вам повинні надіслати відповідь, коли і як можна буде отримати зареєстровані документи. Отримати їх зможе керівник або представник організації за дорученням.
Зверніть увагу
В нотаріальну контору необхідно представити оригінали документів.
Діяльність будь-якої організації зазнає змін, які можуть вимагати внесення поправок і доповнень до установчих документів, наприклад, в Статут. Це повною мірою відноситься і до громадських організацій, і до комерційних структур, таким як Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Порядок внесення змін до установчих документів регламентований законодавством.
Інструкція
1
Прийнявши рішення про внесення до Статуту Товариства, підготуйте і проведіть загальні збори засновників компанії. В якості одного з пунктів порядку денного вкажіть внесення змін до установчих документів, обґрунтувавши необхідність таких заходів. Засновники на своїх зборах всебічно розглянуть це питання і шляхом голосування вирішать, чи слід вносити зміни в документи, або в цьому немає необхідності. У будь-якому випадку рішення повинно бути належним чином зафіксовано в протоколі, підписаному головою і секретарем зборів.
2
Виходячи із прийнятого зборами засновників рішення, внесіть необхідні зміни в текст Статуту, попередньо перевіривши, наскільки вони відповідають чинному законодавству.
3
У податковому органі за місцем знаходження Товариства візьміть бланки заяв про внесення змін до основоположні документи організації. Заповніть бланки відповідно до вимог. Заповнені бланки завірте у нотаріуса. Будьте готові до того, що за нотаріальне посвідчення доведеться сплатити державне мито.
4
Підготуйте пакет документів, до якого мають увійти оригінали установчих документів Товариства; Статут, що містить передбачувані зміни; листи про присвоєння кодів державної статистики; свідоцтво про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб; паспортні дані засновників Товариства, його керівника та головного бухгалтера.
5
Підготовлений пакет документів уявіть до податкового органу для внесення змін до Статуту. Тут також доведеться сплатити мито. Для реєстрації змін законом відводиться п'ять днів. Після завершення формальностей керівник Товариства отримує на руки Статут із зареєстрованими в ньому змінами. Тепер необхідно привести у відповідність з новим Статутом всю робочу документацію компанії, після чого можна продовжувати статутну діяльність, дозволену законодавством.