Як мити акваріум для риб.

Акваріум - це складна система, що вимагає створення певних умов: освітлення, температури, насичення киснем, фільтрації води. Для підтримки необхідного біологічної рівноваги акваріум необхідно утримувати в чистоті. Щоб не заподіяти шкоди підводним мешканцям, слід при збиранні дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
 • - акваріумні скребки для стекол;
 • - магнітний скребок;
 • - губка;
 • - рукавичка (рукавичка) для тіла;
 • - шланг з наконечником і грушею;
 • - зубна щітка;
 • - щітка;
 • - харчова сода;
 • - відбілюючий засіб «Білизна».
Інструкція
1
Оберіть спосіб очищення стеколЗелений наліт на стінках надає неохайного вигляду акваріуму і заважає спостерігати за рибками. Обростання водоростей утворюється за 1-2 тижні залежно від місця розташування акваріума. Очищайте скла по мірі їх забруднення. Скористайтеся для цього акваріумним скребком, чистою губкою для миття посуду, рукавичкою або магнітним скребком. Вибір цих пристосувань залежить від густоти нальоту. Наприклад, невеликі вкраплення зелені легко видаляються за допомогою губки. Дуже зручно прибирати наліт в куточках акваріума, якщо надіти на руку спеціальну рукавичку. При значному зарастании стінок використовуйте акваріумний скребок. Якщо ви не хочете намочити руки, скористайтеся магнітним скребком - це оптимальне пристосування для видалення водоростей.
2
Очистіть дноНа дні акваріума накопичуються нечистоти, які призводять до псування води - це продукти життєдіяльності риб і равликів, залишки корму, гниють уламки рослин. Видаліть їх за допомогою сифона - гумового або пластикового шланга з наконечником з одного боку і грушею з іншого. Збирайте покидьки, обережно обходячи рослини. Якщо бруду багато, злегка натискайте на грунт, щоб видалити застарілі накопичення між камінчиками. Дочекайтеся осідання каламуті і повторіть процедуру.
3
Очистіть фільтрМить його слід в міру засмічення. Якщо ви помітили зміни в прокачуванні води, слід звільнити губки від скопилася в них бруду. Дістаньте наповнювачі і промийте їх великою кількістю води, не застосовуючи миючі засоби. Для відновлення вільного протоку води очистіть сопло фільтра від слизу за допомогою зубної щітки. Потримайте його 2-3 хвилини під сильним струменем холодної води - так ви видалите залишилися плівки.
4
Почистіть Декорації акваріумі забруднюються не тільки стінки і дно, але і темніють декорації. Для привабливості підводного світу використовують різні предмети: камені, корали, кераміку, корчі, пластикові рослини. Робота з їх очищення залежить від матеріалу декорацій і ступеня забруднення. Зелений наліт на предметах з пластика і необпаленої глини відтирати жорсткою губкою. Почорнілій корчі можна повернути первісний вигляд, якщо почистити її кашкою з харчової соди. Для цього дістаньте її з води і обсипте великою кількістю порошку. Через півгодини очистіть білу кашку з поверхні за допомогою жорсткої щітки і ретельно промийте корч. Можна видалити наросшие водорості за допомогою відбілюючого кошти. Помістіть почорнілі камені, корали, кераміку в розчин (1 частина «Білизни»: 10 частин води) відбілюючого кошти на 1-2 години. Після цього не менше години промивайте декорації в проточній воді до повного усунення запаху.
5
підмінний водуПрі очищенню грунту разом з брудом була злита частина води. Якщо в акваріумі є живі рослини, огляньте їх і видаліть жовті стебла. Долийте відстояну воду, не забуваючи про те, що свіжа порція не повинна перевищувати 15-20% від загального обсягу акваріума.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rRzBVgkInwU
Зверніть увагу
Якщо на дні акваріума дрібний пісок, вода швидше загниває і стає каламутною. Можна позбутися цього, якщо разом з брудом прибрати частину піску і замінити його чистим грунтом.
Корисна порада
Якщо у вас пластиковий акваріум, використовувати скребок можна - він подряпає прозору стінку. Застосовуйте поролонові губки та ретельніше фільтруйте воду.
Для того, щоб ваш акваріум радував вас і ваших домочадців довгий час, потрібно підтримувати в ньому певні, природні для рибок умови. Це робиться за допомогою фільтрів, компресорів, освітлення. Але без додаткової очистки акваріум швидко забрудниться, тому чистити акваріум потрібно регулярно і правильно.
Вам знадобиться
 • Скребок для стекол
 • Гумовий шланг з наконечником
 • Відстояна заздалегідь вода
Інструкція
1
Перший крок - це очистка стекол. Чистити скла акваріума від специфічного нальоту слід регулярно, щоб зберегти гарний естетичний вигляд акваріума. Наліт очищається досить легко спеціальним скребком. Якщо ж такого скребка немає, то можна використовувати для цих цілей звичайну губку для миття посуду, лезо бритви або пластикову картку типу кредитки.
2
Другий крок - це чистка грунту в акваріумі. Завданням цього етапу є видалення нечистот, які осідають в грунті. Це може бути і не з'їдений корм, і залишки від гнилих листя рослин. Видалити їх можна за допомогою шланга зі скляним або металевим наконечником. Діаметр трубки повинен бути такого розміру, щоб вода з сміттям проходила по ній. Це етап очищення потрібно проводити дуже обережно, щоб не пошкодити знаходяться в акваріумі риб.
3
Потім потрібно провести підміну води в акваріумі. Воді попередньо потрібно дати відстоятися, щоб видалити домішки хлору. Рекомендований обсяг підміни води становить не більше 20-30% від загального обсягу акваріума, не більше. Якщо проводити підміну частіше, ніж раз на тиждень, то це може погано відіб'ється на здоров'я риб.
4
Завершальним етапом очищення акваріума є промивка фільтра. Фільтр розбирається на частини і ретельно промивається. Особливо добре потрібно очистити фільтруючий елемент - губку. У цих губках накопичується бруд, яку фільтр вбирає в себе з акваріумний води. При митті фільтра категорично не можна використовувати гарячу воду і миючі засоби. Найкраще прополоскати фільтр і його елементи в холодній відстояною воді. Потім потрібно зібрати фільтр і встановити його в чистому акваріумі.
Корисна порада
Якщо у вас є домашні квіти, то їх можна поливати злитою водою з акваріума.