Як налаштувати Wi-fi-мережу між ноутбуками. Як налаштувати вай фай, Як створити мережу комп'ютер-комп'ютер.

У будь-якому більш-менш сучасному ноутбуці обов'язково є бездротовий інтерфейс Wi-FI. Крім зручного доступу до інтернету в будь-якому кафе чи готельному номері, цей спосіб зв'язку може стати в нагоді для створення мережі між вашим і чиїмось ще комп'ютером.
Інструкція
1
Створіть мережа на одному з ноутбуків. Принцип роботи Wi-fi вимагає наявності хоста, тобто головного пристрою мережі. Наприклад, це може бути роутер бездротового зв'язку. А у вашому випадку, коли є тільки два ноутбуки, хостом повинен стати один з них. Який саме комп'ютер буде «сервером», принципової різниці не має. Відкрийте «Панель управління» і виберіть меню «Мережеві підключення» - якщо ви працюєте з Windows XP. Якщо на вашому ноутбуці не відключена wi-fi зв'язок, ви побачите значок, підписаний як «Бездротове підключення» в меню мережевих підключень. Якщо значок сірий, тобто неактивний, або його немає, увімкніть живлення на корпусі ноутбука. Потрібна кнопка маркується антеною і підсвічується лампочкою.
2
Клацніть правою кнопкою по іконі підключення та виберіть пункт «Властивості». Відкриється вікно з даними про підключення, в ньому виділіть рядок з назвою «Протокол інтернету TCP/IP» і знову натисніть кнопку «Властивості». Поставте відмітку «Використовувати наступний IP-адреса» і введіть адресу для вашого ноутбука, наприклад 192.168.3.1. Вкажіть маску підмережі - 255.255.255.0 і збережіть натисканням на ОК. Потім клацніть по закладці «Бездротові мережі» та натисніть «Додатково». Ви побачите вікно з трьома варіантами вибору типу мережі, відзначте пункт «Мережа комп'ютер-комп'ютер» і натисніть «Закрити».
3
Натисніть кнопку «Додати» в нижній частині вікна на закладці бездротових мереж. Відкриється вікно, в якому потрібно ввести ім'я для мережі, це робиться в поле навпроти напису SSID. Для разового або рідкісного підключення зручно скасувати шифрування і захист мережі - виберіть значення «Відкрита» і «Відключено» в полях нижче назву мережі.
4
Якщо планується часто використання мережі, тоді виберіть варіант з перевіркою, тобто «Включено» і введіть пароль для мережі у відповідному полі. Обов'язково запишіть пароль-ключ, без нього неможливо буде підключитися до вашої мережі. Коли закінчите введення даних, натисніть кнопку ОК у всіх вікнах. Мережа створена, залишається лише підключити до неї другий ноутбук.
5
Відкрийте папку «Мережеві підключення» на другому ноутбуці. Двічі клацніть значок бездротового підключення, щоб відкрити вікно перегляду та пошуку мереж. Натисніть кнопку «Оновити список мережі» і двічі клацніть по рядку з потрібним SSID - ім'ям створеної мережі. Якщо ви вказали пароль для мережі в процесі настройки, вам потрібно буде при підключенні з другого ноутбука ввести цей пароль. Через кілька секунд зв'язок буде встановлена.
6
Якщо цього не сталося, налаштуйте IP-адресу «веденого» ноутбука вручну. Для цього клацніть правою кнопкою по значку підключення, виберіть меню «Властивості» і вкажіть IP-адресу як на першому ноутбуці. Один нюанс - остання цифра повинна відрізнятися, наприклад, якщо було 192.168.3.1 на «Сервері мережі», то на «клієнті» має бути 192.168.3.2. Після зміни IP-адреси перезавантажте ноутбук.