Як зробити електромагніт. Як створити електромагнітне поле.

Люди давно помітили, що при пропущенні електричного струму через котушку, намотану з металевого дроту, створюється магнітне поле. А якщо, розмістити всередині цієї котушки якої-небудь метал, ферромагнетик (залізо, кобальт, нікель і т.п.), то ефективність магнітного поля зростає в сотні, а то і в тисячі разів. Так і з'явився на світ електромагніт , який і в наш час є незамінною частиною багатьох електротехнічних пристроїв.
Вам знадобиться
  • Гвоздь, плоскогубці, емальований провід, кембрік (ізоляція від проводів), джерело живлення, папір, ізолента.
Інструкція
1
Візьміть товстий цвях і плоскогубцями відкусите від нього гострий кінчик. Місце зрізу обробіть напилком, так щоб торець цвяха був рівним і гладким. Потім, обпечуся його в грубці, дайте йому самому охолонути на повітрі і відчистите від нагару.
2
Далі, цвях необхідно ізолювати, надягніть на нього кембрік і з обох сторін встановіть пластмасові шайби, щоб обмотка не виходила за межі кембрика.
3
Візьміть емальований провід і щільно, виток до витка намотайте його на кембрік, коли намотаєте один шар, оберніть його папером і намотуйте наступний. Чим більше намотаєте витків, тим більше буде ефективність електромагніт а. Після закінчення намотування виведіть дроти назовні, оберніть останній шар обмотки папером і замотайте ізолентою. Очистіть кінці проводів від емалі і підключіть їх до джерела струму, електромагніт буде притягувати до себе металеві предмети.
Зверніть увагу
Не приєднуйте електромагніт на основі цвяха до мережевого напрузі в 220 вольт.
Корисна порада
Краще всього використовувати постійний струм, ефективність буде більше. Для змінного струму, сердечник доцільно зробити набірний з електротехнічної сталі, наприклад від старого трансформатора, щоб мінімізувати вихрові струми, що виникають в ньому. Чим більше площа сердечника, тим ефективніше електромагніт.