Як знайти електропроводку в стіні. пошук в стіні прихованої електропроводці.

Щасливий володар квадратних метрів неминуче зіткнеться з необхідністю свердління отворів в стіні з прихованою проводкою. Якщо житло придбане на вторинному ринку нерухомості, навряд чи вдасться знайти схему електропроводки конкретної квартири. Доведеться самостійно з'ясувати, де ховається прихована електропроводка. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки відключити весь будинок від електроживлення, але і, не дай Бог, позбутися самого життя.
Вам знадобиться
  • - прилад для визначення прихованої електропроводки;
  • - радіоприймач, що працює на чистоті близько 100 кГц.
Інструкція
1
Скористайтеся одним із приладів для виявлення прихованої електропроводки. Пробник MS-58М дозволяє вести не тільки пошук прихованої електропроводки, а й інших металевих предметів в стінах приміщень. Мідні, сталеві, алюмінієві вироби легко виявити за допомогою цього пробника. Виняток становлять знаходяться в стінах металеві предмети, екрановані, наприклад, фольгою. Глибина виявлення залежить від маси, типу і розмірів матеріалу.
2
Вирішіть проблему виявлення прихованої електропроводки за допомогою сигналізатора Е121 («Дятел»). З його допомогою можна також визначити обриви в що знаходяться під напругою дротах. Цим надійним вітчизняним приладом користуються професійні електрики. Пошук прихованої електропроводки, що знаходиться на глибині 5-7 см, для «Дятла» не проблема.
3
Більш дешевим аналогом російського «Дятла» є китайський сигналізатор прихованої проводки MS. Даний прилад чутливий до всіх металевим предметам. При роботі з ним треба пристосуватися відрізняти сигнали від прихованої електропроводки і, наприклад, від шурупа. Прилад марки MS набувають початківці електрики або любителі-електрики.
4
Здійснюйте пошук прихованої електропроводки в стінах всіляких будівельних конструкцій приладом ПОСП-1. Він попередить вас і про наявність в електрощитках, шафах і пр. Змінного електричного поля. Виявити приховану електропроводку можна тестером напруги марок GVT-92, GVD-503, GVD-504A. Траса прихованої проводки, розриви в проводах безконтактно визначаються пристроєм VP-440.
5
Як бачите, ринок пропонує достатню кількість різноманітних приладів для виявлення прихованої проводки. Проте ціни професійних приладів б'ють по кишені. Тому можна застосувати дідівський метод. Візьміть старий радіоприймач, включіть і пройдіться з ним уздовж стіни. Посилення шуму і специфічні потріскування видадуть місцезнаходження прихованої електропроводки
6
Визначте місцезнаходження прихованої електропроводки по шорсткості стін в місцях її пролягання. Одшмагаю старі шпалери - і вам стане ясна траса проводки. І пам'ятайте, що електрична проводка монтується виключно в двох напрямках - горизонтально і вертикально. Вдалого пошуку!
Зверніть увагу
При роботі з електрикою дотримуйтесь максимальну обережність.
Монтаж прихованої електропроводки вважається вдалим з естетичної точки зору рішенням, однак може серйозно спантеличити господаря квартири. Кабель прихований під шаром штукатурки (або під листами гіпсокартону), зверху наклеєні шпалери, проходить час. І коли з'являється бажання прикріпити до стіни поличку, ви ловите себе на думці, що не запам'ятали, в яких місцях проходить кабель. А потрапити в нього свердлом або саморезом дуже не хотілося б.
Вам знадобиться
  • Знання основних правил монтажу та розміщення електропроводки
  • Знання всіх локальних точок підключення до центральної електропроводці в приміщенні
  • Рулетка або вимірювальна лінійка
Інструкція
1
Знайдіть в приміщенні всі крапки, до яких підведено електричний кабель - стаціонарні світильники, розетки, вимикачі. Знаючи загальні принципи і правила монтажу електропроводки, можна з великою часткою ймовірності визначити, як виконані спуски кабелю до місць їх розташування. Зазвичай від основної лінії проводки, прокладеної під стелею, відгалуження відходять під прямим кутом - строго вертикально. Отже, над розетками, вимикачами і бра нічого вішати і розміщувати не рекомендується, краще оступається від них подалі в бік.
2
Відміряйте від стелі п'ятнадцять сантиметрів - саме на такій відстані прийнято розташовувати центральну лінію електропроводки в будинку. Зрозуміло, майстри-електрики не вимірюють відстань до сантиметра, та й ряд обставин може змусити прокласти кабель трохи вище або трохи нижче. Але все ж це - найбільш ймовірне місце проложения кабелю. І навіть якщо він проходить не зовсім там, відступ не буде великим.
3
Складіть тепер гіпотетичну схему електропроводки, керуючись отриманими логічним шляхом висновками. Через отвір в одній зі стін, на відстані 15 (плюс мінус 20) см від стелі строго горизонтально проходить тягнеться від електрощитка основна лінія проводки. На цьому рівні над усіма вимикачами, розетками і світильниками знаходяться розгалужувальні коробки, а до них строго вертикально виконані спуски кабелю. Маючи на увазі все це, можна значно знизити ризик короткого замикання, хоча уникнути його абсолютно можна тільки замалювавши розташування кабелю перед оздоблювальними роботами.
Корисна порада
Не забувайте, що крім електричних проводів по стінах швидше за все протянтут телефонний кабель і кабель, що з'єднує телевізор (або ресивер) з антеною - потрапляти в ці дроти не так небезпечно, але теж вкрай нежелательно.Хорошій спосіб відновити в пам'яті схему електропроводки - подивитися на фотографії стін, спеціально зроблені після закінчення електротехнічних робіт, але до початку оздоблювальних - це дозволить діяти напевно і без жодного ризику.