Як морозити малину. Як замарозіть малину з цукром.

Корисні властивості малини відомі здавна. Її застосовують і в медицині, і в косметології, і в кулінарії, і .... Все це завдяки тому, що ця ягода - справжнє джерело вітамінів і мікроелементів. На жаль, малина - ягода сезонна. Але поласувати нею можна і взимку. Щоб зберегти більшість корисних властивостей, морозити малину потрібно правильно.
Вам знадобиться
  • - підноси або листи для випічки;
  • - паперові або бавовняні рушники;
  • - соляний розчин;
  • - контейнери або поліетиленові пакети;
  • - холодильник або морозильна камера з функцією "швидка заморозка" (хоча це не обов'язково).
Інструкція
1
Зберіть малину . Робити це потрібно в суху погоду. Для заморозки найкраще підійдуть сорти з більш щільною м'якоттю (така ягода менше втрачає свій вигляд при розморожуванні). Вибирайте стиглі, не пошкоджені плоди. Недоспіла або, навпаки, перезріла малина для заморозки не годиться. Заморожуйте малину відразу ж після збору, так вона втратить менше корисних речовин.
2
Зібрану малину очистіть від плодоніжок, листя та іншого сміття. Помістіть в друшляк і на дві-три хвилини опустіть в соляний розчин, щоб видалити жучків. Після цього промийте ягоди в проточній воді. Залиште її в друшляку приблизно на десять хвилин, щоб стекла зайва вода.
3
Підготуйте листи або підноси. Застеліть їх паперовими (бавовняними) рушниками. Викладіть на них малину в один шар. Накрийте зверху ще одним рушником. Залиште так до повного висихання ягід. Періодично переглядайте ягоди, повертаючи їх при необхідності.
4
Коли малина повністю висохне, перекладіть її на інший деко (піднос), покритий поліетиленовою плівкою. Ягоду розкладайте так, щоб вона не стикалася, один з одним (це потрібно, щоб вона не злиплися при заморожуванні). Поставте піднос з малиною в морозильну камеру, включену на функцію «швидка заморозка».
5
Після того, як малина заморозилась повністю, дістаньте її з морозильної камери і швидко (щоб вона не встигла підтанути) пересипте в контейнери або пластикові пакети для подальшого зберігання. Зберігати заморожену малину можна в звичайному режимі заморозки.
6
Також малину можна заморозити і не вдаючись до розкладці по декам. Просто покладіть її в контейнери, в яких і будете потім зберігати, і помістіть в морозильну камеру.
7
Ще одним способом можна заморозити малину з цукром. В контейнер для заморозки укладіть шар малини, пересипьтецукром, зверху ще укладіть ще один шар малини і пересипьтецукром. І так чергуйте верстви, поки не заповните контейнер. Останній шар повинен бути цукровим.
Зверніть увагу
Важливо! Поміщати заморожені ягоди окремо від інших продуктів, так як вони можуть увібрати в себе сторонні запахи. Якщо немає такої можливості, то використовуйте герметичну упаковку для зберігання заморожених ягід.