Як добути електрику.

Електричний струм - це спрямований рух заряджених частинок. Він виникає за умови існування різниці потенціалів, тобто в присутності електричного напруги. Електрична енергія, виробляється у великих кількостях на різних електростанціях, але перебуваючи за багато кілометрів від цивілізації, навряд чи знайдеться провід, такий довжини, щоб дотягнутися до найближчої розетки. А електрику в малих кількостях, можна добути в природі.
Вам знадобиться
  • Алюмінієвий штир, мідний штир, транзистор, вода, сіль, мідний дріт, алюмінієва фольга.
Інструкція
1
Візьміть алюмінієвий або залізний штир і мережною його в дерево, застроміть глибоко, щоб штир пройшов через кору наскрізь і на значне відстань проник в ствол. Потім, застроміть мідний штир в землю, приблизно на 30 сантиметрів. Якщо вставите не один штир в дерево, а кілька, то електрики буде більше. Напруга між штирями, складатиме приблизно 1 вольт.
2
Візьміть кремнієвий або германієвого транзистор і розкрийте його, але не пошкодите кристал всередині корпусу. Приєднаєте дроти до будь-якого з переходів, «емітер-база» або «колектор-база». У сонячний день, розкритий транзистор може замінити фотоелемент, між проводами з'явиться напруга, від 0,1 до 0.2 вольт. З декількох транзисторів можна зібрати батарею, але збираючи її, у всіх транзисторів потрібно вибрати один певний перехід.
3
Візьміть кілька склянок і заповніть їх розчином кухонної солі. Далі, візьміть кілька відрізків мідного дроту і обмотайте один кінець кожного відрізка алюмінієвої фольгою. З'єднайте стакани з розчином відрізками дроту, щоб в один стакан дріт поміщалася оголеним кінцем, а в іншій обгорненим в фольгу. Електрична напруга залежить від кількості склянок.
Електрика - одна з основоположних сил природи. Людство вперше познайомилося з ним ще в античності, і з тих самих пір шукало способи використовувати його можливості. А для цього було необхідно знайти надійне джерело електрики.
Інструкція
1
Перша різновид електрики, що стала відомою людям - статичний заряд. Його причина - надлишок або нестача вільних електронів на поверхні тіла. Предмет, що нагромадив статичний заряд, називається наэлектризованным.Простейший спосіб наелектризувати об'єкт - потерти його про підходящий матеріал. Ще в давнину було помічено, що сильні статичні заряди виникають при терті бурштину про шерсть або скла про шовк. В наш час замість бурштину можна використовувати метал або пластмасу.
2
Хоча явище електризації при терті було відомо ще античному вченому Фалесу в сьомому столітті до нашої ери, тільки в 17 столітті з'явилася перша електростатична машина, що дозволяє накопичувати вельми значні статичні заряди.
3
Якщо на кінцях провідника створити різниця електричних потенціалів, в провіднику виникне струм, який прагне вирівняти цю різницю. Електричний струм - сама часто використовувана форма електрики.
4
Першим джерелом постійного струму була електрохімічна батарея, або гальванічний елемент. У ньому пластини з двох різних матеріалів занурені в рідину, звану електролітом. В результаті в батареї виникає різниця потенціалів, і досить включити її в замкнуту електричну ланцюг, щоб виник струм. Ємність електрохімічної батареї огранічена.Ізначально гальванічний елемент представляв собою стопку зі срібних та цинкових пластин, занурену в соляний розчин. Згодом срібло стало можливо замінити вугіллям. Існують також електрохімічні батареї на лужної основі, а й ті, й інші поступаються за своєю місткістю літієвим.
5
Пристрій-одержувач електрику з інших форм енергії, називається електрогенератором, або просто генератором. Найчастіше в електрику перетворять механічну енергію. Одним з найпростіших генераторів такого типу може служити електростатична машина. Якщо її включити в замкнуту ланцюг, то обертання рукоятки машини викликає в цьому ланцюзі струм. Цей струм може досягати високої напруги, але має малу силу.
6
У 1831 році Майкл Фарадей відкрив явище електромагнітної індукції. При русі замкнутого проводить контуру в магнітному полі в контурі виникає електричний струм. Генератори, побудовані на индуктивном принципі, дозволяють отримувати як постійний, так і змінний струм будь-якої необхідної сили, потужності і напруги.
7
В даний час основними джерелами електрики є електростанції, обладнані потужними генераторами. Зазвичай рушійною силою генераторів є турбіни, а їх приводить в дію пар (на теплових і атомних електростанціях) або падаюча зверху вода (на гідроелектростанціях).
8
Коли світло падає на деякі речовини, світлові кванти як би вибивають електрони з атомів цієї речовини, в результаті виникає різниця потенціалів, яку можна використовувати для одержання струму. Це явище називається фотоефектом, а джерело струму, побудований на його основі, носить назву фотоелемента або сонячної батареї.