Як отримати аміак.

Аміак , він же нітрид водню - це газ, не має кольору, але у якого різким неприємним запахом. Цей газ отруйний. В основному аміак використовується в холодильній техніці як неорганічного холодоагенту. У промисловості його отримують взаємодією водню та азоту, хоча отримати його можна і іншими способами.
Вам знадобиться
  • Нітрат амонію, кальцинована або харчова сода, гідроксид натрію, оксид кальцію, аміачна вода, хлорид амонію, пробірки.
Інструкція
1
Візьміть нітрат амонію (аміачна селітра), подрібніть його в порошок і насипте в пробірку. Потім, насипте туди кальциновану або харчову соду. Суміш ретельно перемішайте.
2
Візьміть гідроксид натрію (каустична сода) і змішайте її з оксидом кальцію (негашене вапно). Насипте цю суміш в другу пробірку.
3
Налийте воду в пробірку з аміачною селітрою і содою, розмішайте розчин і поставте нагріватися. Далі, закрийте цю пробірку пробкою з газовідвідною трубкою, а другий кінець трубки помістіть в другу пробірку. У даних умовах, нітрат амонію і сода прореагують між собою з утворенням нових речовин, нітрату натрію, який залишиться в розчині і аміаку, який по газоотводной трубці надійде в другу пробірку. Каустична сода і вапно, поглинаючи вологу, служать для осушення аміаку.
4
Візьміть аміачну воду і налийте її в пробірку. Акуратно нагрійте її, при цьому буде виділятися аміак.
5
Розчиніть каустичну соду у воді і налийте в колбу. Далі, розчиніть хлорид амонію у воді. Змішайте ці два розчину і нагрійте на спиртовій пальнику. При кип'ятінні виділятиметься аміак.
Зверніть увагу
При роботі з аміаком бережіть дихальні органи, користуйтеся засобами захисту та бажано, робити це на відкритому повітрі.