Як поводитися з істериками.

В основі істеричного характеру лежить егоцентризм. Це прагнення будь-що не стало звернути на себе увагу. Зустрічаючи такої людини на вулиці або в транспорті, можна просто не звертати на нього уваги. Але спілкування з керівником-істериком (особливо якщо начальник жінка) доставляє масу проблем. Щоб їх позбутися, потрібно дотримуватися кількох принципів.
Інструкція
1
Якщо ваш начальник - істерична особистість, а ви знаходитесь в залежності від нього, важливо налаштувати себе таким чином, щоб не відчувати себе нещасною людиною, який не в змозі змінити що або в своєму житті. Твердо скажіть собі, що ви самі прийняли рішення на певний час залишитися під керівництвом самодура і істерика. Після цього ви вже будете почувати себе не пасивною жертвою, а дорослим людиною, яка сама приймає рішення і керує власним життям.
2
У спілкуванні з істеричною особистістю не обійтися без лестощів, явною або завуальованій. Істерики із задоволенням вопрінімать компліменти з приводу своєї зовнішності та одягу. Потрібно уважно дивитися, які свої достоїнства така особистість виставляє на огляд і робити їх об'єктом листяних висловлювань. Наприклад, наукову статтю начальника, яка нібито така цікава і викликає таку велику кількість думок, що після її прочитання перед сном виникає безсоння.
3
Якщо ви висловлюєте своє прохання такій людині, робіть це в його системі координат, тобто щоб ваше прохання було в раціональних інтересах начальника. Наприклад, кілька днів відпустки за свій рахунок для того, щоб привести в порядок думки для підготовки до початку запуску нового проекту. І не вірте гучним обіцянкам начальника-істерика, найчастіше він їх не стримує. А якщо ви будете висловлювати своє незадоволення даною обставиною, вас в цьому ж і звинуватять.
4
Міркування про людей в істериків суб'єктивні і часто діаметрально протилежні. Вранці вас можуть зустріти на робочому місці з посмішкою, а до обіду ви почуєте багато неприємних для себе речей. А вже через годину начальник може запросити вас на чашку кави. Такі зміни не повинні вас лякати, для істериків це нормально. Намагайтеся не засмучуватися через дрібниці і не звертати уваги на такі перепади настрою у начальника.
5
Істерики не терплять уїдливих зауважень на свою адресу і з приводу близьких їм людей. Навіть якщо начальник критично висловлюється про яке або своє родича, не вставайте на один щабель з ним і не приєднуйтесь до критики, вам цього не пробачать.
6
У процесі спілкування з начальником-істериком користуйтеся методом сократичного діалогу. Не відповідайте на уїдливі висловлювання аналогічним чином, переводите емоційний дурниця в раціональний розмову. Не провокуйте на емоційні реакції, всім своїм виглядом давайте зрозуміти свій інтерес тільки до практичних аспектів бесіди. Якщо ви будете послідовні і зумієте аргументовано вести діалог, начальнику-істерику не вдасться придушити вас своїм емоційним натиском, в якому йому немає рівних. Перемогти його можна тільки в логічному суперечці.