Як виставляти четвертну оцінку.

Система оцінювання в школах існує ще з давніх часів. Четвертні оцінки показують, як вчився учень протягом конкретного проміжку часу, яка якість отриманих ним знань. За ним в кінці навчального року виставляється підсумкова оцінка.
Вам знадобиться
  • Класний журнал.
Інструкція
1
Одним із способів виставлення четвертних оцінок є знаходження середнього бала (тобто середнього арифметичного всіх відміток). Підсумуйте всі оцінки учня за дану чверть, і розділіть отриману суму на їх загальну кількість. В результаті ви отримаєте число, яке і буде характеризувати середній бал або оцінку за чверть. Для спрощення цієї роботи і економії часу вчителя в інтернеті існують програми, які блискавично проробляють цю операцію, вам потрібно буде лише ввести оцінки та натиснути кнопку «Порахувати».
2
Більш якісним способом визначення четвертний позначки є визначення середнього бала всіх контрольних робіт і окремо класних і домашніх завдань. Якщо середній бал, отриманий за підсумками контрольних і самостійних робіт вище, ніж аналогічний за домашні і класні роботи, це говорить на користь підвищення четвертний оцінки учня, якщо ж нижче - на користь зниження.
3
Враховуйте та індивідуальні особливості дитини при виставленні четвертних оцінок. Якщо вам відомо, що усні відповіді школяра завжди набагато краще письмових в силу його особистісних якостей, оцінку можна трохи підвищити, загострюючи увагу на результатах вербальних методів роботи з ним. Можлива і зворотна ситуація: якщо дитина успішніше в письмових роботах, ніж в усних, звертайте увагу на відповідні позначки. При цьому необхідно об'єктивно оцінювати наявні в учня знання.
4
Якщо в учня є хоч одна незадовільна оцінка (не має значення по якій роботі), четвертна відмітка вже не може бути відмінною (за винятком рідкісних випадків).
5
Якщо оцінка за чверть носить спірний характер, наприклад, порівну п'ятірок і четвірок, звертайте увагу на більш значимі позначки за самостійні та контрольні роботи. Можна провести додатковий залік за темами, які викликають у вас сумніви в ступінь засвоєння їх учням.