Як в excel звести в ступінь.

Табличний редактор Excel зі складу поширеного офісного пакета додатків Microsoft Office частіше інших програм використовується для різних математичних маніпуляцій з числами. Зрозуміло, функція зведення в ступінь в цій програмі передбачена, а користування їй не створює ніяких ускладнень при роботі з електронними таблицями.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Встановіть курсор введення в ту комірку електронної таблиці, де повинен відобразитися результат зведення в ступінь . Перейдіть на вкладку «Формули» табличного редактора і клацніть по середній кнопці правою колонки піктограм в групі команд «Бібліотека функцій» - при наведенні на неї покажчика миші спливає підказка «Математичні».
2
Ця кнопка відкриває довгий список вбудованих в Excel функцій, що відносяться до математичних операцій - виберіть серед них «Ступінь». Після цього на екрані з'явиться форма майстра створення функції. Цю форму можна викликати і по-іншому, якщо скористатися кнопкою f? - «Вставити функцію» - у лівого краю рядка формул. Вона відкриває вікно, в якому потрібно встановити значення «Математичні» в полі «Категорія», а потім вибрати ту ж саму функцію «Ступінь» в такому ж довгому списку. Цей спосіб, хоча і на один крок довший, зате може бути використаний з будь-якої вкладки меню Excel.
3
В поле «Число» відкритою на попередньому кроці форми введіть вихідну величину, яку потрібно звести в ступінь . Якщо це має бути не постійне значення, а вміст якого-небудь осередку в таблиці, вкажіть її адресу. Це можна зробити вручну або якшо по потрібній комірці покажчиком мишки. Можна помістити сюди і формулу, наприклад, суммирующую діапазон комірок або обчислює їх середнє значення. Правда, використовувані у формулі функції вам доведеться набирати самостійно, без участі майстра створення формул.
4
Перейдіть в наступне поле форми і введіть показник ступеня. Як і в попередньому кроці, сюди можна помістити постійне значення, посилання на клітинку або формулу.
5
Натисніть кнопку OK, і Excel відобразить результат зведення в ступінь .
6
Крім функції «Ступінь» табличний редактор розуміє і операцію, записану з використанням поширеного позначення, в якому вихідне число і показник ступеня розділяє «кришка» - ^. Наприклад, ви можете набрати в порожньому осередку = 2 ^ 3, натиснути Enter і Excel відобразить результат зведення двійки в куб. Така форма запису зручна, наприклад, коли операція є складовою частиною більш складної функції.