Як почати мислити нестандартно.

Великих юристів і вчених, багатих бізнесменів, талановитих дизайнерів і знаменитих авантюристів об'єднує одне - вміння нестандартно мислити. Саме це виділяє їх з безлічі правильних, гарних, освічених, але не завжди успішних людей. Чи можна навчитися думати неординарно? Звичайно. Але, як і скрізь, потрібні тренування і терпіння.
Інструкція
1
"Годуйте" мозок. Побільше читайте, дивіться пізнавальні телепрограми, спілкуйтеся з цікавими людьми, записуйтеся на курси. Чим більше вражень і емоцій ви вберуть в себе, тим простіше вам буде згодом знаходити нестандартні виходи зі складних ситуацій.
2
Розвивайте спостережливість і уважність до дрібниць. Ламайте щоденну рутину. Ви щодня ходите до зупинки по одному і тому ж маршруту. Скільки машин стояло сьогодні під вікнами сусіднього будинку? Якого кольору штори на вікні першого поверху? Скільки драбинок на дитячій гірці? На яку тварину схоже хмара у вас над головою? Ставте собі подібні питання постійно. Для відповідей вам треба буде напружувати пам'ять і уяву. А без багатої уяви складно прийти до нестандартних рішень.
3
Вирішуйте логічні задачі, головоломки та задачки на кмітливість. Для їх вирішення необов'язково закінчувати математичних факультетів. Головне - гнучкий розум. Навіть дитячі загадки можуть змусити мозок ворочатися і скрипіти. Наприклад: де є річки, але немає води, є міста, але немає будівель, є ліси, але немає дерев?
4
Візьміть за правило - придумувати нові ідеї кожен день, не менше десяти штук. Вони не обов'язково повинні бути геніальними, практичними або красивими. Не обмежуйте себе. Найголовніше в ваших ідеях це - новизна. Навіть якщо вам здається, що всі ваші вигадки - повна маячня, не зупиняйтеся. Обов'язково записуйте все, що приходить в голову. Перечитуйте пізніше свої записи. Цілком можливо, що якась абсолютно божевільна на перший погляд думка здасться вам не такий вже і божевільною.
5
Купуйте нові навички. Працюйте руками. Це може бути все, що завгодно - в'язання, моделювання, виготовлення ляльок із солоного тіста або споруду точної копії парусника. Моторика і головний мозок тісно пов'язані не тільки у маленьких дітей. До речі, ви відгадали загадку про міста і річки? Вірно, це карта.