Як отримати етилен.

Етилен - це горючий газ, він володіє слабким запахом. Етилен використовують у виробництві гидролизного етилового спирту, етиленгліколю (основна частина тосола), стиролу, поліетилену і багато чого другого. Отримують його за допомогою піролізу (нагрівання без доступу повітря) нафтових фракцій, наприклад прямогонного бензину і т.п. Але існують способи отримання етилену без використання нафтопродуктів.
Вам знадобиться
  • Етиловий спирт, оксид алюмінію, сірчана кислота, лабораторний посуд.
Інструкція
1
В ємність із жаростійкого матеріалу помістіть трохи оксиду алюмінію і закрийте її кришкою з двома газовідвідними трубками, одну з яких помістіть в пробірку з концентрованою сірчаною кислотою. Нагрійте ємність на газовому пальнику, температура оксиду алюмінію повинна бути приблизно, від 350 до 500 градусів.
2
Далі, в окрему пробірку налийте трохи чистого етилового спирту. Закрийте пробірку пробкою з газовідвідною трубкою і нагрійте її на спиртовій пальнику. Газовідвідну трубку з'єднайте з ємністю, в якій знаходиться оксид алюмінію. При нагріванні спирт почне випаровуватися, проходячи по газовідводу, потрапить в ємність з оксидом алюмінію, а при високій температурі на оксиді алюмінію відбуватиметься дегідратація, тобто відщеплення води від молекул спирту. З ємності виходитиме етилен з водяною парою і не прореагировавший спирт в газоподібному стані. Ця суміш потрапить в пробірку з сірчаною кислотою, яка служить для зневоднення суміші.
3
Змішайте етиловий спирт і концентровану сірчану кислоту. Відбудеться реакція з утворенням кислого етилового ефіру. Нагрійте суміш, при нагріванні відбудеться процес дегідратації спирту з виділенням етилену.
Зверніть увагу
При роботі з кислотами користуйтеся засобами захисту, бережіть очі і шкіру. Дотримуйтесь заходів пожежної безпеки.