Як провести Великдень із друзями.

Великдень відноситься до тих небагатьох православних свят, які справляють навіть люди, що не відрізняються великою релігійністю. Традиційно Христове неділю відзначають в колі сім'ї та найближчих людей. Наповніть цей день радістю і веселими іграми.
Інструкція
1
Домовтеся з друзями хоча б за день до святкування Пасхи про те, де ви будете зустрічатися, у скільки і чим будете займатися. В Христове воскресіння закінчується Великий піст, тому бажано святкувати в чиємусь будинку і накрити стіл, багатий м'ясними та рибними стравами, випічкою і, зрозуміло, яйцями.
2
Вирішіть завчасно - чи будете ви всі разом готувати напередодні або кожен з гостей принесе якесь частування з дому. В Великдень не забороняє випивати, але так як це релігійне свято, намагайтеся не купувати багато спиртних напоїв.
3
Вітайте друзів не як зазвичай, а спеціальним Великоднім привітанням «Христос воскресе». А відповідати на таку фразу треба так: «Воістину воскресе». Крім того, рекомендується хрістоваться, тобто триразово поцілувати один одного. Цим ви виражаєте свою радість з приводу настання Великодня.
4
Сходіть всі разом до церкви і послухайте пасхальну службу, яка відрізняється від звичайних молебнів. Ще краще зібратися разом вночі з суботи на неділю і потрапити на хресний хід, який вчиняється після півночі. В церкві ж можна освятити великодні яйця і паски.
5
Покатайте фарбовані яйця по дорозі. Це давня гра, придумана предками для того, щоб позлити безсилу в святий день нечисту силу. Виберіть ділянку дороги зі схилом і спускайте з нього по черзі яйця. Якщо з вами грають діти, то по краях шляху яєць потрібно розкласти солодощі та сувеніри. Дитина повинна буде взяти собі той сюрприз, якого торкнулася яйце. Не забувайте про безпеку і не грайте на проїжджій частині.
6
В радянські часи з'явилася традиція ходити в Великдень на кладовищі. Однак, на думку багатьох священнослужителів, не потрібно турбувати душі покійних у цей день. Відкладіть відвідування кладовища до таких свят, як Радоніца і Червона гірка. До слова, залишати на кладовищі яйця та інші частування також не рекомендується церквою.