Як оформити куточок читача в бібліотеці. куточок безопастности в бібліотеці.

Сучасну бібліотеку сьогодні неможливо уявити без наочних засобів, орієнтованих на читацькі запити. Наочні форми пропаганди літератури можуть виражатися в оформленні виставок книжкових новинок, тематичних стендів, колажів, в використанні бібліотечних мальованих, аплікативного плакатів, барвистих каталогів і т.д.
Вам знадобиться
  • - стенди;
  • - книги;
  • - комплект м'яких меблів;
  • - журнальні столики.
Інструкція
1
Незважаючи на великий вибір наочних засобів, не кожна бібліотека використовує їх для оформлення куточка читача . Проблеми пов'язані зазвичай з недостатньою корисною площею, займаній бібліотекою. Щоб куточок читача був максимально інформативним і помітним, дотримуйтесь деяких рекомендацій.
2
При оформленні куточка читача пам'ятайте, що наповнення його великою кількістю книг розсіює увагу відвідувачів бібліотеки. Тому використовуйте фотомонтажі, виготовлені на основі барвистих ілюстрацій.
3
Для дотримання принципу доступності інформації, що розміщується в куточку читача , створіть «запрошуючу» зону. Для цього оформите інформаційний стенд по багаторівневої моделі, з урахуванням інтересів різновікових читачів. Розділіть його на три зони: інформація для педагогів, батьків, старшокласників; інформація, цікава і корисна для всіх категорій читачів; інформація для початківців читачів. При цьому зони краще оформити в різному стильовому рішенні.
4
Розташуйте на «запрошує» стенді інформацію про режим роботи бібліотеки, путівник (залежно від кількості залів), правила користування бібліотекою, яскраву рекламу книжкових новинок і по можливості ємні слогани, девізи й гасла, що привертають увагу відвідувачів.
5
Включіть в куточок читача експрес-виставку книжкових новинок. Її можна постійно оновлювати, міняючи назви розділів, з урахуванням читацького попиту. Крім того, на вибір демонстрованих новинок впливає місяць організації експрес-виставки. Наприклад, в травні - напередодні літніх канікул - можливий попит на програмні твори з літератури.
6
Залежно від призначення залу, в якому розташовується куточок читача , можна оформити тематичні полиці з матеріалами, наприклад, з краєзнавства, з різних розділів навчальної програми (словники, енциклопедії, підручники і т.д.).
7
Для дотримання зворотного зв'язку з читачем виділіть в куточку місце, де відвідувач може залишити свої зауваження, висловити побажання, висловити подяку працівникам бібліотеки тощо.
8
Оскільки в бібліотеці часто проводять публічні тематичні заходи, поставте поруч з інформаційними та експозиційними стендами куточок м'яких меблів і журнальні столики. На них можна розкласти журнали, свіжі газети, рекламні проспекти.