Як відкрити ювелірний салон.

Ювелірний салон - дуже красивий, але досить складний бізнес. Щоб він став дохідним, потрібно правильно підібрати асортимент, не прогадати з розташуванням магазину і вміло відбудуватися від конкурентів. Виберіть правильний формат - від цього залежить коло покупців і асортиментно-цінова політика майбутнього салон а.
Вам знадобиться
  • - статус індивідуального підприємця чи юридична особа;
  • - свідоцтво з Пробірного нагляду;
  • - приміщення;
  • - персонал;
  • - торгове обладнання.
Інструкція
1
Отримайте свідоцтво в пробірного нагляду. Воно дає право на торгівлю ювелірними виробами, їх зберігання, виробництво, а також на ломбардну діяльність і діє протягом 5 років з моменту видачі.
2
Вирішіть, в якому форматі ви будете працювати. Ви можете відкрити мультімарочний салон з товаром масового попиту або зробити ставку на ексклюзивні вироби відомих брендів.
3
Оберіть вдале місце. Ви можете розміститися в одному з торгових центрів або відкрити салон з окремим входом з вулиці. Вибирайте центральні райони або головні вулиці віддалених районів. Бажано, щоб поряд з магазином розташовувалися банки, престижні офісні центри, хороші ресторани. Чим дорожче і престижніше асортимент, тим у більш «центровому» місці повинен бути розташований салон .
4
Підберіть відповідних постачальників. Ними можуть стати російські ювелірні заводи, приватні майстерні або дистриб'ютори відомих зарубіжних марок. Знайти потенційних партнерів можна на галузевих виставках - як російських, так і закордонних.
5
Підберіть правильний асортимент. Пройдіться по іншим салон ам і з'ясуйте, що користується особливим попитом. Обов'язково врахуйте думку постачальників - хороший партнер допоможе вам скласти список хітів, які продаються особливо активно. Чим ширше асортимент, тим більше потенційних покупців вам вдасться залучити. Розширте його за рахунок предметів інтер'єру з дорогоцінних металів, авторського столового срібла та інших ексклюзивних речей.
6
В ювелірному бізнесі прийнята практика роботи з відстрочкою платежу - тобто ви можете розрахуватися з постачальником після продажу прикрас. Такий підхід допоможе вам заощадити обігові кошти. Обов'язково передбачте можливість попереднього замовлення за каталогами - такий сервіс викликає довіру покупців.
7
Зробіть ремонт в магазині. Подбайте про хороше освітлення і встановіть побільше дзеркал. Інтер'єр повинен бути лаконічним, головне в оформленні ювелірного салон а - самі прикраси. Уникайте строкатою забарвлення стін, яскравих колірних плям, громіздких меблів.
8
Придбайте хороше, дороге обладнання. Вам знадобляться засклені вітрини, вертикальні стенди з дзеркальними панелями і шафи-стовпи. Все вітрини та шафи повинні бути виготовлені з небиткого скла, оснащені надійними замками і сигналізацією. Крім того, необхідні сейфи, куди ви будете прибирати коштовності перед закриттям магазину.
9
Поекспериментуйте з освітленням. Для демонстрації коштовностей підійде верхній і бічний світло, а також точкове освітлення, що дозволяє вигідно продемонструвати чи інша прикраса. Діаманти, рубіни і смарагди особливо ефектно грають в штучному світлі, а турмаліни і перли - в природному. Жовтому і рожевому золоту необхідний теплий спектр, сріблу, білому золоту і платині - холодний. Майте на увазі, що деякі камені вигорають, тому світло, спрямований на них, повинен бути розсіяним і не надто сильним.
10
Продумайте можливість надання додаткових послуг. У вашому салон е може працювати ювелір, здатний почистити і відполірувати прикраса, нанести на нього гравірування, змінити розмір кільця або вставити випав камінь. Деякі магазини пропонують послуги оцінювача і навіть ломбарду і скупки. Однак такий сервіс доречний не у всіх салон ах.
11
Займіться організацією рекламної компанії. Її масштаб і вибір тих чи інших рекламних носіїв залежить від формату вашого салон а. Магазинам, що спеціалізуються на прикрасах масового попиту, варто зосередитися на роздачі флаєрів, встановити стендери і помітну, помітну вивіску. Дуже добре діють і стимулюючі акції, наприклад, продаж двох прикрас за ціною одного. Салони з ексклюзивним асортиментом рекламують інакше. Вам доведеться витратитися на макети і статті в хороших глянцевих журналах. Влаштовуйте презентації та закриті покази прикрас для своїх клієнтів, організуйте кобрендингові акції з партнерами. Для дорогого магазину головне - наявність постійних лояльних покупців. Витратьте час і сили на те, щоб ними обзавестися.