Як навчитися грати на гітарі фламенко.

Фламенко - це іспанський музично-танцювальний стиль, який об'єднав мелодію, спів і танець. Батьківщиною фламенко вважається Андалусія. Грати на гітарі фламенко непросто. Для цього потрібен спеціальний інструмент і певні навички. Однак освоїти техніку виконання одного з найкрасивіших танців у світі цілком можливо.
Інструкція
1
Першим ділом придбайте гітару фламенко. Вона має ряд відмінностей від звичайної. Майте на увазі, що бічні стінки корпусу і задня дека робляться з кипариса, а поріжки встановлюються нижче, таким чином, щоб вібрація струни краще передавалася резонуючій поверхні гітари. Корпус інструменту менше і тонше, завдяки чому грати зручніше. Крім того, на верхню деку гітари кріплять гольпеадор. Це дуже тонка прозора пластина, яка захищає корпус від техніки гри під назвою «гольпе», коли гітарист вистукує ритмічні акценти пальцями правої руки по деці.
2
Пам'ятайте, що під фламенко звук витягується подушечкою пальця і нігтем. Якщо ви вирішили освоїти фламенко, відростіть нігті на великому пальці і на мізинці правої руки, так як більшість прийомів виконуються з допомогу нігтів. Наприклад, вам потрібно буде грати пасажі великим пальцем і серії акордів за допомогою мізинця.
3
Опануйте прийомами виконання на гітарі фламенко. Навчіться сидіти і тримати інструмент. Сядьте на стілець без підлокітників, ноги злегка розставте, спину тримайте прямо, а плечі - горизонтально. Зіпріться нижньою частиною корпусу про праве стегно, гриф розташуйте під кутом в 45 градусів до підлоги. Слідкуйте, щоб головка грифа перебувала на рівні голови. Праве передпліччя покладіть на верхню частину корпусу гітари і притисніть його своєю вагою. Досягніть такого положення, щоб інструмент був урівноважений без допомоги лівої руки. Відсуньте гриф гітари від корпусу, щоб нижня дека не торкалася тіла.
4
Якщо є можливість, відправляйте в Іспанію. Там ви швидко опануєте усіма тонкощами гри на гітарі фламенко. Якщо поїздка не входить у ваші найближчі плани, візьміть уроки у викладача. Навіть кілька занять з професіоналом допоможуть вам освоїти основні правила.
5
Якщо ви володієте технікою гри на класичній гітарі, придбайте самовчитель. Грунтуючись на власних знаннях, ви в найкоротші терміни оволодієте навичками гри на гітарі фламенко.
Фламенко - це народна іспанська музика і танець, який під неї виконується. Ритмічне і пристрасне, фламенко підкорює серця людей. Навчитися грати його на гітарі - якщо така ідея прийшла вам в голову, то не залишайте її, після деякого часу щоденних занять ви вже змиєте радувати і дивувати друзів творами, виконаними на гітарі .
Вам знадобиться
  • Гітара з гольпеадором для фламенко
  • Самовчитель
Інструкція
1
Для фламенко потрібна спеціальна гітара. Її особливість у тому, що вона має гольпеадор - тонку пластину, яка кріпиться на деку гітари. За гольпеадору музикант б'є безіменним або середнім пальцем на правій руці, або нігтями, тим самим він акомпанує собі і додає в музику цікаві акценти. Без гольпеадора дека пошкодиться і швидко прийде в непридатність, та й звук від удару буде глухим.
2
Музикантові фламенко потрібно відростити на правій руці нігті. Багато звуки беруться за допомогою нігтів, які використовуються як медіатори, струна так звучить більш дзвінко. Удари по гольпеадору теж часто виконуються саме нігтями.
3
Гітара фламенко під час виконання розташована трохи інакше, ніж для класики. Гітарист сідає на стілець, підлокітників на ньому не повинно бути - вони будуть тільки заважати. Коліна знаходяться приблизно на тому ж рівні, що і сидіння. Спина пряма, плечі розправлені, тому відкидати корпус не потрібно. Коліна трохи розставлені, гітара знаходиться на правому стегні, гриф спрямований вгору під кутом приблизно 45 градусів, так що його верхівка розташовується приблизно на рівні голови. Права рука лежить на корпусі, вона тримає гітару. Лікоть вільний, бо деякі рухи правою рукою вчиняються від ліктя. Якщо ви звикли до позі класичної гітари, то перший час вам буде дуже незручно, так як посадка фламенко сильно відрізняється від класичної. Але незабаром ви звикнете і помітите, що дійсно, грати фламенко так набагато зручніше.
4
Якщо у вас є можливість, займайтеся з викладачем. Саме він допоможе прийняти правильну позу, усвідомити помилки і підказати хитрощі і прийоми. Якщо не виходить брати уроки постійно, то дуже допоможе хоча б пара ввідних занять. Такий варіант можливий, якщо ви вже освоїли техніку класичної гітари.
5
Техніка звуковидобування фламенко також відрізняється від класичної гітари. Удар пальцями по країнах проводиться трохи інакше - перпендикулярно деці гітари, в той час як у класичній гітарі удар паралельний площині деки. До цього теж треба звикнути. Хороший звук буде показником, що ви все робите правильно. Іноді звук витягується подушечкою і нігтем, а не тільки нігтем - це дозволяє досягти більшої глибини відтінків.