Як визначити енергозберігаюче скло.

Скло, як і будь-які інші будівельні матеріали, володіють набором певних механічних властивостей. В їх ряду знаходиться і теплопровідність - важлива характеристика. В даний час поширені енергозберігаючі скла, звані ще нізкоеміссионнимі, або селективними, з-за своєї здатності до затримки електромагнітних випромінювань певної частоти. Їх зовні важко відрізнити від звичайних.
Вам знадобиться
  • - запальничка або свічка;
  • - темний час доби.
Інструкція
1
Візьміть до відома, що в інфрачервоній області енергозберігаюче скло за своїм механізмом дії нагадує дзеркало, відбиваючи тепло. Відбувається це завдяки нанесенню на одну з поверхонь тонкого, непомітного для очей, покриття. У зв'язку з цим збільшується його здатність до відбиття теплових променів.
2
Для того щоб відрізнити енергозберігаюче скло від звичайного, проведіть наступний експеримент. Робити це краще в темний час доби, щоб картинка була більш контрастна і яскрава. Вимкніть в приміщенні світло, щоб було зовсім темно. Приготуйте запальничку або свічку.
3
Піднесіть палаючу запальничку або свічку до скла з внутрішньої сторони приміщення і уважно подивіться на віддзеркалення полум'я на ньому. Якщо перед вами звичайне вікно - ви побачите два або три роздвоюється відображення мови полум'я (це залежить від числа камер, що знаходяться в склопакеті). Вони будуть абсолютно однакові за кольором.
4
Якщо вікно з енергозберігаючим склом, ви побачите у вікні половинку одного з відображень язичка полум'я іншого кольору. Воно може мати зеленуватий або блакитний відтінок, він залежить від використовуваного напилення (блакитнувате полум'я є ознакою напилення срібла). Причиною зміни кольору є здатністю низькоемісійних стекол відображати інфрачервоний спектр.
5
Крім того, деякі енергозберігаючі скла мають червонуватий відтінок. Врахуйте, що інші способи перевірки стекол, не несуть стовідсоткової гарантії. Так, часто зустрічається в інтернеті пораду: «встати біля вікна і спробувати відчути, які потоки повітря від нього виходять: теплі або холодні», не має під собою чіткого обґрунтування. Тут необхідно враховувати той факт, наскільки якісно встановлено вікно, на яку сторону світла воно виходить, як близько до нього розташований опалювальний елемент. Тому вірну відповідь на питання, чи є скло енергозберігаючим, може лише дати досвід із запальничкою або зі свічкою.