Як вивести ручку з одягу.

Поставить чорнильна пляма на одяг дуже легко, а щоб його видалити, потрібно неабияк потрудитися. Вивести плями можна в хімчистці або ж самостійно за допомогою підручних засобів. Перш ніж застосовувати той чи інший препарат, уважно вивчіть інструкцію і перевірте його дію на виворітній стороні тканини.
Вам знадобиться
  • - ручка для видалення чорнила;
  • - спеціальний засіб для виведення плям;
  • - кальцинована сода і хлорне вапно;
  • - нашатирний спирт і скипидар;
  • - ватний тампон.
Інструкція
1
Придбайте спеціальну ручку для видалення чорнила. Проведіть пару раз стрижнем по забрудненого місця і зачекайте кілька хвилин. Як тільки чорнило вбереться в ручку , виперіть річ в мильній воді. Таким способом легко видаляти плями від звичайного чорнила.
2
Плями, поставлені чорнилом на органічній основі, можна вивести за допомогою будь-якого засобу для виведення плям з позначкою Oxi. Злегка змочіть забруднену область і нанесіть на неї трохи засобу для виведення плям. Зачекайте близько 15 хвилин, щоб речовина повністю вбралося в тканину. Іноді, щоб повністю вивести пляму, дані дії необхідно повторювати кілька разів, поки чорнило не зникнуть. Не забудьте після випрати очищену одяг.
3
Якщо ви забруднили натуральну білу тканину, скористайтеся жавелевой водою. Розчиніть в одному літрі води 15 грам хлорного вапна. В іншу ємність налийте один літр гарячої води і розчиніть в ній 12 грам кальцинованої соди. Змішайте разом обидва розчину і залиште відстоюватися на 2-3 години. Отриманий розчин злийте в окрему ємність, а осад викиньте. Акуратно змочіть пляма розчином, зачекайте кілька хвилин і змийте струменем води. Якщо пляма не вивелося відразу, повторіть процедуру. Після чищення одяг необхідно випрати.
4
Для видалення слідів чорнила з кольорових тканин приготуйте наступний засіб. Змішайте нашатирний спирт і скипидар, дотримуючись співвідношення 1: 1. Розчин нанесіть на чорнильна пляма, а через деякий час змийте теплою водою. Якщо пляма вдалося ліквідувати з першого разу, простягає і висушіть тканину, а якщо ні - повторіть процес очищення ще раз.
5
Шовкові і вовняні тканини найкраще обробити очищеним скипидаром. Для цього промокніть в розчині ватний тампон і почніть акуратно протирати пляма до його повного видалення. Потім речі обов'язково потрібно прополоскати в теплій воді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zXALt1RT-GY