Що таке посівний календар.

Посівний календар відомий з давніх часів. Люди спостерігали за впливом Місяця на цикли природи, на рослини, на навколишній світ. Помічено, що в дні молодиків і повень не слід висаджувати і пересаджувати рослини. Коренеплоди краще садити при спадною Місяці, а рослини наземні - при зростаючої.
Інструкція
1
Це обумовлюється тим, що більша частина рослинного соку накопичується у верхній частині стебла і в плодах рослини саме в повний місяць. У молодика же, навпаки, зосереджується в бульбах і коренях. Таким чином, насіння, що потрапили в грядку на зростаючому Місяці, будуть більш активно рости і розвиватися над землею. Якщо ж насіння висаджені на убуваючу Місяць - це благотворно для розвитку вниз під землю. Логічно коренеплоди садити при спадною, а плодоносні рослини - при зростанні Місяця.
2
Посівний календар - це лише рекомендація для садівника і городника, помічник у виборі відповідного часу для посадки рослин будь-яких видів, висадки розсади та для організації агротехнічних робіт. В основі посівного календаря лежать біодинамічні цикли, зокрема місячні і сонячно-місячні цикли.
3
Спостереження садівників показують, що підвищити врожайність можна, якщо враховувати не тільки фазу Місяця, але і її знаходження в знаку Зодіаку, який відноситься до родючих. Такими вважаються: Рак, Риби, Скорпіон. До середньої родючості відносяться знаки: Ваги, Телець, Стрілець, Козеріг. І, нарешті, безплідні: Діва, Овен, Лев, Близнюки, Водолій
4
Рекомендації правильно складеного посівного календаря застосовуються для відкритого грунту, для теплиць без орієнтиру на сезонність і навіть для домашніх рослин. У повноцінному посівному календарі ви знайдете докладно розписані для кожної культури строки сприятливих періодів, вони будуть приводитися в порядку убування.
5
Слід врахувати, що навіть найточніший і якісно складений посівної календар не скасовує здорового глузду і агротехнологій. Однак при відповідальному підході до справи даний календар, очевидно, посилить ефективність методів, застосовуваних в традиційному сільському господарстві.
6
Дотримання посівного календаря не є абсолютною гарантією чудової врожаю. На розвиток і якість рослин впливають безліч чинників - від погодних умов до структури грунту. Важливе значення мають регулярний догляд за посадками і ваш городньо-садівничий досвід.