Як поводитися в Норвегії.

Норвегія - країна з приголомшливими природними ландшафтами та історично склалися ментальними особливостями населення. Перш ніж вирушити в подорож по Норвегії , необхідно знати деякі правила поведінки.
Інструкція
1
Норвежці цінують природну красу своєї країни, тому надзвичайно трепетно ставляться до сміття. Точніше, стежать за тим, щоб вулиці і приміщення містилися в чистоті. Цікаво, що жителі цієї країни не менш вимогливі до туристів, коли мова заходить про порядок. Навіть якщо ви перебуваєте за містом і необачно кинете фантик від цукерки, докірливу погляди місцевих просто змусять вас прибрати за собою.
2
Для тутешніх місць вважається поганим тоном поступатися місцем старшим у громадському транспорті. Це розцінюється пасажирами майже як особисту образу. Тому під час пересування в громадському транспорті сміливо можна подрімати, а ще краще - милуватися видами з віконця.
3
Ставлення норвежців до спиртного цілком позитивне, однак і в цьому делікатному питанні є пара нюансів. Наприклад, підпилий норвежець відрізняється від прийняв на груди російського набагато більш спокійним поведінкою. За розпиванням спиртного і після не слід привертати до себе увагу гучним розмовою, гучним сміхом і тим більше вести себе розв'язно. До речі, шуміти на вулиці або в будинку після 21:00 не прийнято, так як ритм життя в цій країні такий, що люди в більшості своїй відправляються спати приблизно до 22:00.
4
Норвежці із задоволенням можуть пропустити чарку-другу в барі чи ресторані, але вони явно не вітають розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. В окремих випадках за це може накладатися адміністративна чи інший вид відповідальності. За цим суворо стежать пильні поліцейські, тому краще не затьмарювати перебування в Норвегії конфліктами з органами порядку.
5
Всупереч розхожій думці про «прохолодному» і замкнутому відношенні до туристів в тутешніх місцях, слід зазначити особливу прихильність жителів цієї країни до приїжджих. Як правило, вони охоче показують дорогу заблукали туристам і навіть готові висловлюватися з вами ламаною англійською мовою.