Як поводитися в Хорватії.

Хорватія омивається хвилями Адріатичного моря і є одним з екологічно чистих європейських держав. Перед тим як відправитися в подорож по цій країні, потрібно познайомитися з її правилами.
Інструкція
1
В хорватських барах і ресторанах заборонено курити, тому тим, хто ще не розлучився з цією шкідливою звичкою, слід виходити на спеціально відведені місця для паління. Якщо ви по неуважності надумаєте влаштувати перекур, скажімо, в нічному клубі, вам доведеться мати справу з місцевою поліцією і заплатити штраф.
2
У цій країні порівняно дешеве вино, а також дуже великі порції страв у будь-якому меню. Якщо ви замовляєте столик на двох, можна пообідати однією порцією, попередньо попросивши офіціанта принести ще один прилад. В Хорватії обов'язково варто спробувати страви з морепродуктів, оливкова олія, випічку і, звичайно, домашнє вино.
3
У цій країні прийнято давати чайові. Їх чекають таксисти, обслуговуючий персонал в готелях і офіціанти в кафе. Як і в більшості інших держав, подібні бонуси становлять близько 10% від рахунку. У добрій половині барів та кафе чайові вже включені в рахунок.
4
Роблячи покупки в багатьох місцевих магазинах на суму більше 500 кун, беріть чеки з позначкою "Tax-Free". Це своєрідна система повернення платежів, при якій, зробивши відповідні позначки на митниці, ви можете повернути 22% від покупки.
5
До російським відпочиваючим в Хорватії ставляться привітно, не відмовляють у спілкуванні і легко йдуть на контакт. Висловлюватися з хорватами буде не так просто, як здається на перший погляд, тому беріть в подорож розмовник. Хоча мовний бар'єр впаде, якщо ви застосуєте англійська мова - місцеві жителі знають його досить добре.
6
На узбережжях Хорватії не прийнято одягатися помітно або прогулюватися у вечірніх нарядах. А якщо ви захочете відвідати один із знаменитих нудистських пляжів цієї країни, одяг вам і зовсім не знадобиться. До речі, на деяких з них правила настільки «суворі», що біля входу ви можете побачити табличку, що сигналізує про те, що вхід на нудистський пляж в одязі строго заборонений.