Як краще знімати відеокамерою, якщо немає штатива.

Милуючись домашнім відео, записаним за допомогою легкої камери, можна помітити, наскільки некомфортен перегляд дергающего нестабільного зображення. Прийнятне зображення можна отримати і без штатива , якщо знімати з стійкою позиції або використовувати підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - інструкція до відеокамери;
  • - ланцюжок або шнур.
Інструкція
1
Як правило, моделі аматорських відеокамер оснащені оптичним або електронним стабілізатором зображення. Перед зйомкою включите цю опцію через меню камери, як описано в інструкції користувача. Стабілізатор не є заміною штатива , але може пом'якшити ривки.
2
При зйомці з рук використовуйте будь-яку опору. Якщо є можливість, поставте камеру на нерухому поверхню. Якщо опори не знаходиться, притисніть зігнуту руку, якою тримаєте камеру, до корпусу. Іншу руку використовуйте для підтримки пристрою.
3
Знімаючи з позиції лежачи, можна отримати непогані кадри. Упритесь ліктями в поверхню, на якій перебуваєте, і картинка, отримана з камери, буде більш стабільна.
4
При натисканні на кнопку запису тремтіння камери може виявитися особливо помітним. Включивши запис за кілька секунд до початку знімається події, отримаєте можливість вирізати зіпсований момент при монтажі.
5
При зйомці з рук намагайтеся не користуватися кнопкою трансфокатора. Тремтіння камери буде особливо помітно, якщо об'єкт наближений за допомогою зума. Коли є можливість, краще підійти ближче до предмета, який хочете запам'ятати.
6
Знімаючи панораму, повільно повертайтеся, не переступаючи з ноги на ногу. Будь-який крок змусить зображення смикнути, в результаті картинка буде зіпсована. На початку і наприкінці панорами запишіть близько десяти секунд нерухомого зображення.
7
В якості імпровізованого штатива можна використовувати міцну ланцюжок або шнур. Закріпіть один з кінців на гвинті, діаметр якого відповідає отвору, призначеному для кріплення камери до майданчика штатива . На другий кінець шнура наступите ногою. Розтягнувши таку опору, отримаєте менше тремтяче відео.
Корисна порада
Стабілізувати фотознімок, зроблений без штатива, можна за допомогою плагінів і фільтрів програм для редагування відео. До таких фільтрів відносять Deshaker для VirtualDub; Mercalli, що працює з продуктами Adobe; опцію Stabilize Motion, доступну користувачам програми After Effects.
Припустимо, ви вирішили спробувати себе на терені відео-оператора. Придбали хорошу камеру, вибрали те, що будете знімати. Але з чого почати? Яких краще уникати помилок? Які потрібно знати тонкощі, щоб картинка вийшла гідною?
Інструкція
1
Порівняйте камеру зі звичайним людським поглядом. Завжди проводите цю аналогію при зйомці. Пам'ятайте, що для людського ока не характерні панорами, різкі скачки зображення. Картинка повинна бути статичною і стабільною, як людський погляд. Якщо у вас тремтять руки, коли ви тримаєте камеру, то використовуйте штатив або ставте камеру на тверду поверхню.
2
Штатив придбайте в будь-якому випадку, він обов'язково вам знадобиться. Не шкодуйте грошей на хороший штатив, витратьте на нього як мінімум 100 $ - вони легкі й компактні, ви зможете взяти їх з собою в будь-яку поїздку.
3
Використовуйте зум з розумом. Існує два види зумов в відеокамерах - оптичний і цифровий. За якістю зображення оптичний сильно перевершує цифровий. Використовуйте зум тільки при наявності штатива, щоб картинка не тряслася під час наближення, а що не акцентуйте за допомогою «наїзду» ті деталі, які не несуть ніякого смислового навантаження.
4
Якщо у вашої відеокамери немає підсвічування, то зробіть її самостійно зі звичайного ліхтарика, прикріпивши до нього білий пластиковий кружок, який гратиме роль розсіювача світла.
5
Додавайте всі спецефекти тільки в готовий ролик. Справа в тому, що прибрати ефект, доданий безпосередньо під час зйомки, ви вже не зможете, якщо він вам не сподобається в кінцевому варіанті. Приймайте рішення про те, чи потрібен вам той чи інший спецефект, вже вдома на комп'ютері.
6
Не змішуйте денної і штучне світло. Це створить ефект штучності і може привести до сильного перекручування кольорів.
7
Тримайте включені мобільні телефони подалі від камери. А краще просто вимикайте їх на час зйомки.
8
Якщо ви хочете забезпечити своє відео коментарем, зробіть це вже в процесі монтажу, а не в ході зйомки.
9
Якщо ви знімаєте в сильний мороз, обмотайте руки і камеру шарфом - так вам буде простіше їй управляти, а руки менше замерзнуть.
10
Якщо ви знімаєте проти світла, включите підсвічування або використовуйте ліхтарик - вийде гасящий зустрічне світло.
11
Якщо ви знімаєте в місці, де є лазери, надягайте окуляри, а на камеру - затемнювати захисне скло, щоб не зіпсувати очі і об'єктив.
12
Якщо ви знімаєте крупний план, водите камерою плавно, не перескакуйте з одного плану на інший.