Як можна розміняти 3-кімнатну квартиру. Як розміняти 3 кімнатну квартиру.

Трикімнатну квартиру , приналежну декільком власникам або придбану подружжям в законному шлюбі, можна розміняти добровільно або примусово. Примусовий розмін може бути оформлений в процентних частках або в натурі. Після чого розпорядитися долями можна на власний розсуд.
Вам знадобиться
  • - заява до суду;
  • - пакет документів для примусового розділу.
Інструкція
1
Найбільш простим вважається добровільний розділ майна, коли всі згодні продати квартиру і розділити між собою виручені грошові кошти відповідно до часток власності. На жаль, такий варіант - це виключення з правил. Найчастіше розділ доводиться здійснювати в судовому порядку примусово.
2
Щоб здійснити примусовий розмін, зверніться з позовною заявою до суду. Крім заяви пред'явіть правовстановлюючі документи на квартиру , що підтверджують наявність декількох власників. Якщо житло придбане в період шлюбу, а право власності оформлено на одного з подружжя, уявіть в суд свідоцтво про шлюб або розлучення.
3
Отримайте в бюро технічної інвентаризації кадастровий план і експлікацію квартири. Відзначте в плані частки простим олівцем так, як ви плануєте провести їх розділ. Всі документи повинні бути пред'явлені в оригіналах і ксерокопіях.
4
На підставі вашої заяви і документів суд призначить комісію, яка на місці визначить, можливий розділ в натурі або в процентних частках. Якщо квартира має ізольовані кімнати, всім власникам можна отримати рівноцінні частки, місця загального користування можна розділити або скласти домовленість про спільне використання, суд винесе постанову про розділ житла в натурі.
5
Маленьку квартиру з прохідними кімнатами розділити в натурі неможливо, тому суд винесе постанову про примусовий поділ в процентних частках.
6
Частки, виділені в натурі, ви зможете оформити в окрему власність і розпорядитися своїм майном на власний розсуд. Якщо частки розділені в процентному співвідношенні, подайте позовну заяву про примусову виплату грошових коштів за своє майно, якщо ви плануєте роз'їхатися.
7
Якщо квартира є муніципальною власністю, розділити її можна на кілька муніципальних квартир меншої площі або оформити приватизацію і провести поділ зазначеним способом.