Як краще залити фундамент.

Основою всієї будівлі служить фундамент . Від його фортеці і довговічності залежить термін експлуатації будівлі. Щоб фундамент був дійсно надійний, його слід правильно встановити і залити готовим або власноруч виготовленим розчином.
Вам знадобиться
 • - пісок;
 • - цемент;
 • - щебінь;
 • - гравій;
 • - тес або готові щити;
 • - арматура;
 • - в'язальний дріт;
 • - зварювальний апарат;
 • - бетономішалка;
 • - штикова лопата;
 • - совкова лопата.
Інструкція
1
Встановлюйте фундамент на відведеному місці строго по вказівкам будівельного паспорта, отриманого в відділі архітектури та містобудування. Проведіть розмітку, викопайте котлован.
2
Краї і низ котловану ретельно розрівняйте за допомогою штикової і совкової лопати. Низ повинен бути абсолютно рівним, без шукаючи вихід грунту.
3
На дно котловану насипте 50 см піску і 30 см гравію. Ретельно все утрамбуйте за допомогою інструментів, призначених для даних робіт, або дерев'яної трамбування.
4
Встановіть опалубку з готових щитів, які ви можете придбати в будь-якому будівельному супермаркеті, або з сухого тесу.
5
Всередину опалубки вмонтуйте арматурний каркас. В'язку робіть за допомогою спеціального дроту або зварювальним апаратом. Після підготовчих робіт приступайте до безпосередньої заливці фундамент а.
6
Розчин ви можете купити готовий. Його привозять будівельні фірми в спеціальних міксерах. Якщо ви заливаєте готовий розчин, ваша робота полягає в його розрівнюванні за допомогою сапки. Також розчин необхідно протикати багнетною лопатою, щоб все повітря вийшов, і суміш щільно обсіла. Якщо розчин залити занадто швидко, не трамбуючи і не протикаючи, в ньому залишаться порожнечі, негативно впливають на якість фундамент а.
7
Для самостійного виготовлення розчину використовуйте суміш з 1 частини портландцементу марки 400, 3 частин річкового піску і 3 частин дрібного щебеню. Змішування виробляєте в бетономішалці. Виготовлення розчину вручну призводить до погіршення якості, відповідно, і готового фундамент а.
8
Застигає фундамент протягом 30 днів. Через цей період розчин набирає остаточну фортецю і на нього можна встановлювати стіни. До укладання цоколя можна приступати значно раніше, через 7-10 днів. Поки ви проводите роботи з цокольним поверхом, фундамент повністю зміцніє.
Фундамент - основа будь-якого будинку. Він повинен витримати вагу будови, що знаходяться в будинку людей, предметів. Щоб будинок не «перекосило» з часом, сам фундамент не пішов тріщинами, його потрібно правильно залити.

Вибираємо тип заливного фундаменту

Якщо немає можливості запросити фахівця, який провів би геологічні вишукування, то діяти доведеться самим. Ось 3 найважливіших чинника, які необхідно знати перед тим, як залити фундамент: 1. Рівень залягання ґрунтових вод; 2. Пучинистість грунту; 3. Важкість строенія.Допустім, грунтові води залягають неглибоко, будинок не важкий - 1- поверховий, не з газосилікатних блоків, цегли, а з бруса, каркасно-щитової. Тоді можна зробити мелкозаглубленний фундамент. Він буває в глибину до 60 см. На такий тип фундаменту йде менше будматеріалів, часу, сил, щоб викопати траншею, ніж для заглубленного.Последній, залежно від залягання грунтових вод і ваги будови, може бути глибиною до 240 см.
здимистими шари грунту - глина, суглинок - рухливі. Якщо цей шар невеликий, то доцільний мелкозаглубленний фундамент.
Якщо вони знаходяться на великій глибині, то доведеться заливати заглиблений фундамент. Зазвичай в таких випадках риють траншею до стійких ґрунтових шарів - піску, гірських порід і т.д.

Технологія створення заливного фундаменту

Вона складається з: - риття траншеї; - влаштування опалубки; - створення піщано-щебеневої подушки; - установки арматури; - заливка бетона.После того як ви визначилися з типом заливного фундаменту, можна приступати до робіт. Розмітьте ділянку потрібного розміру, такого, яким буде будинок. Вбийте по чотирьох кутах кілочки, натягніть мотузку по периметру і діагоналі. Вирівняйте діагоналі.Теперь риють траншею під фундамент, шириною 30-50 см. У нижню частину фундаменту сиплеться крупнозернистий пісок шаром 10-25 см, обов'язково проливається водою і утрамбовується. Далі, йде шар в 10-15 см щебінки.
Можна зробити змішану друк-щебеневу подушку, але не забути добре утрамбувати її.
Настав час арматури. Її потрібно правильно встановити. Вона складається із залізних прутів, з'єднаних між собою за допомогою в'язальної приволік. Прути ставляться горизонтально і вертикально на відстані один від одного приблизно 30 см.
Особливу увагу потрібно приділити кутовим кріпленням арматури.
Потім треба спорудити опалубку - форму, в яку потім буде заливатися бетон. В основному вона буває дерев'яною - з широких дощок. Вони кладуться горизонтально по всій довжині та ширині траншеї, а також зверху. Якщо фундамент буде високим, то дошкам опалубки необхідні зовнішні підпори з невеликих досточек. Якщо є можливість, то можна замовити машину бетону потрібного обсягу і залити їм фундамент. Якщо ні, то розчин готують самостійно. Правильний розчин складається з: - 5 частин гравію; - 3 частини піску; - 1 частина цементу; - 10 частин води.Залівать фундамент краще цементом марки М400. Спочатку змішують цемент з піском, наливають воду, ретельно перемішують, додають гравій і заливають за мінімальну кількість разів. Потім, трамбують за допомогою вібратора і вирівнюють будівельним мастерком.После того як фундамент буде весь залитий, його поверхня періодично змочують водою, щоб не було тріщин і накривають мішковиною. Бетон повинен добре затвердіти протягом 30-45 днів, і тільки після цього можливі подальші будівельні роботи.