Як мити овечу вовну.

Вовна - унікальний матеріал, що володіє своєрідною структурою, завдяки якій одяг, виконана з вовняної пряжі, зігріває в холоду і дарує прохолоду в спеку. Мікроскопічні порожнини волокон утворюють повітряний шар, що виконує функцію термічного стабілізатора, а ланолін, що міститься в них, має лікувальні властивості. Ретельна правильна промивка вовни додасть виробам з неї об'ємність і продовжить термін експлуатації.
Вам знадобиться
  • - ємність
  • - вода
  • - засіб для миття посуду
  • - гребінь з дрібним зубом
  • - дерев'яна гребінець
  • - сітка-марля
Інструкція
1
Приготуйте овчину до промивці. Очистіть її від слідів клейма, що прилипли насіння та іншого сміття. Відокремте обрізки і свалявшиеся забруднені грудки. Розкладіть шерсть на дно тазу або відра. У дуже гарячій воді розведіть спеціальний порошок для миття вовни чи засіб для миття посуду. Обережно залийте шерсть отримати розчин.
2
Залиште овчину у воді на півгодини. Ні в якому разі не заважайте і не віджимайте її, а тільки акуратно паличкою занурюйте спливаючі фрагменти під воду. Злийте брудну воду. Повторіть процес ще два або три рази. Коли ви заллєте шерсть в останній раз, не зливайте воду після півгодинної витримки, а вийміть її з води.
3
Важливо промивати овчину саме в гарячій воді, оскільки з усіляких впливів, що надаються на волокна при митті, основним є температура (відсутній віджим, тертя, перемішування). Гаряча вода допоможе розчинити обволікаючий волоски жировіск і не дасть вовни звалятися. Так як зміна води відбувається через півгодини, і вона не встигає до кінця охолонути, заливання овчини свіжим мильним розчином не приводить до термошоку і, отже, до збивання вовни.
4
Прополощіть овчину. Занурте її в гарячу чисту воду і починайте обережно піднімати і потім опускати, але не жати. Після полоскання розкладіть вовняне волокно на решітці. Коли вся вода стече, помістіть її для просушки на сітку-марлю. Розкладайте шерсть рівномірним шаром товщиною близько півтора сантиметрів.
5
Забезпечте доступ повітря до розстеленому вовни з усіх боків. Рекомендується здійснювати сушку на сонці, але не виключається варіант сушіння в приміщенні.
6
Розплутайте волокна, сплутані в процесі миття. Спочатку обробіть шерсть дерев'яної широкої гребінцем, а потім розчешіть гребінцем з дрібним зубом. Піддайте овчину багаторазового розчісування, щоб волокна лягли паралельно один одному, і шерсть стала однорідною, перетворившись на так звану ровницу.