Як налаштувати bios за замовчуванням.

Первинна система введення і виведення інформації, яку називають bios - дуже важлива частина комп'ютера. До того, як починається завантаження операційної системи, bios проводить опитування і запускає комплектуючі вашого ПК. Через неправильні налаштувань тест не відбувається як слід, і комп'ютер видає помилку або не включається. Щоб виправити більшість з таких ситуацій, досить налаштувати bios по замовчуванням .
Інструкція
1
Натисніть відповідну кнопку на клавіатурі для входу в bios при запуску комп'ютера. Найчастіше це кнопка Del. Однак деякі фірми-виробники материнських плат застосовують інші способи виклику цієї системи налаштувань. Так, в якості кнопки виклику іноді використовується F2, F10 або F12, які знаходяться у верхньому ряду клавіатури. Зазвичай в нижній сходинці екрану виводиться інформація про необхідної клавіші або комбінації кнопок. Ще одна подробиця - сучасні комп'ютери завантажуються дуже швидко, тому варто кілька разів швидко натискати клавішу входу в bios. Якщо не вийшло з першого разу, можете перезавантажитися ще раз.
2
Виберіть в меню налаштувань пункт активації базових налаштувань. Меню bios виглядає не надто зрозумілим, особливо якщо врахувати різницю в оформленні двох основних виробників мікропрограми. Один поширений варіант виглядає як дві колонки категорій налаштувань, за якими переміщуються за допомогою стрілок «Вгору» і «Вниз», а також «Ліворуч» та «Вправо». Обрані строчки виділяються іншим кольором або прямокутником відмінного від фону кольору. Щоб відкрити пункт меню, потрібно натиснути Enter. Потрібний пункт називається Fail Safe Defaults або Optimized Default Settings - орієнтуйтеся на слово Default. Після натискання кнопки Enter з'явиться вікно із запитом підтвердження, в ньому потрібно натиснути Y на клавіатурі.
3
Bios від одного з популярних виробників ПЗ - компанії AMI - відрізняється біло-блакитний гамою екрану і написаними в рядок у верхній частині дисплея категоріями. За ним переміщайтеся стрілками «Ліворуч» та «Вправо» для вибору групи налаштувань і «Вгору» і «Вниз» для вибору конкретних дій. Щоб налаштувати bios по замовчуванням , шукайте крайню праву вкладку Exit, а потім стрілкою вниз виберіть пункт Load BIOS Defaults. Натисніть Enter, підтвердіть свої наміри кнопкою Y, а після цього виберіть рядок Save changes and exit і знову підтвердіть операцію.
4
Перезавантажте комп'ютер, якщо цього не відбулося автоматично. Після цього ваші настройки будуть встановлені на заводські по замовчуванням .
BIOS являє собою систему введення і введення команд. Вся інформація про ці команди знаходиться в невеликому чіпі на материнській платі. BIOS, як програма, запускається після натискання на кнопку живлення. Якщо конфігурація деяких параметрів завантаження комп'ютера стає неможлива, в цьому випадку необхідно скинути настройки.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з активною материнською платою.
Інструкція
1
Досить часто причиною збою в роботі комп'ютера є неправильна настройка команд BIOS. Наприклад, при розгоні процесора важливо витримувати інтервали частот. Якщо ви це правило порушили, постійні перезавантаження стануть вашими частими гостями. Найпростіший вихід - змінити настройки, привівши їх у значення «По замовчуванням ».
2
Для виконання цієї операції вам необхідно перезапустити комп'ютер. Перебуваючи на робочому столі натисніть меню «Пуск» і виберіть елемент «Вимкнення». Залежно від версії системи вам може знадобиться ще раз клацнути по значку «Вимкнення» або вибрати відповідний рядок з випадаючого меню.
3
Після зникнення екрана «Завершення роботи» почнеться завантаження комп'ютера, зокрема перевірка всіх підключених пристроїв. Натисніть клавішу Delete, щоб перейти до меню BIOS SETUP (про вхід в це меню сповістить напис Entering Setup). В основному вікні досить вибрати рядок Load File-Safe Defaults або Load Optimized Defaults. Все раніше внесені зміни будуть відкинуті і BIOS візьме колишні налаштування зі спеціального файлу.
4
Щоб перезавантажити комп'ютер з цього меню, необхідно вибрати рядок Save & Exit Setup або натиснути гарячу клавішу F10. У який з'явився невеликому вікні потрібно ввести символ Y або слово Yes. Натисніть клавішу Enter для завершення операції.
5
Але це не єдиний спосіб. Буває так, що комп'ютер не включається після натискання заповітної кнопки. Якщо проблема не в харчуванні, яке підходить до кнопки, отже, системний блок не включається в зв'язку з деякими причинами. Тут кращим рішенням буде відкриття бічних кришок системного блоку. Вам необхідно переставити джампер, що знаходиться поряд з чіпом BIOS, на 5 і більше секунд.
6
Також в цьому випадку допомагає витягування елемента живлення з наступним його монтуванням назад. Варто врахувати, що кількість секунд залишається незмінним, тобто від 5 і більше.