Як ввічливо відповісти "немає".

Доброта, чуйність, готовність допомогти іншим людям - це прекрасні, гідні якості. На жаль, часом цими якостями зловживають. Якось непомітно для себе чуйна людина виявляється чи то доброї подружкою, на плечі якої можна плакатися цілодобово і навантажувати своїми проблемами, чи то «швидкої технічною допомогою» - безкоштовною і безвідмовної. А те, що у нього маса своїх справ і турбот, нарешті, своє особисте життя, чомусь нікого не хвилює.
Інструкція
1
Справа в тому, що добрими подружками часто виявляються делікатні, добре виховані люди, з загостреним почуттям відповідальності. Їм дуже важко відмовити людині в проханні, їх охоплює переляк: чи не приймуть це за грубість, зарозумілість, зарозумілість чи навіть за жорстокість. Тим не менш, таким людям теж не можна допускати, щоб їх добротою зловживали.
2
Зрозумійте, що тільки вам вирішувати - надавати чи комусь допомогу або не чинити. Особливо якщо це пов'язано з втратою часу, великими зусиллями, шкодою для ваших інтересів, особистого життя.
3
Переконайте себе, що ви нікому і нічим не зобов'язані. Безперечно, допомагати людям - гідне, благородна справа. Але всьому є розумна межа. Ніхто не має права постійно перекладати свої проблеми на ваші плечі, замість того, щоб намагатися вирішити їх самостійно. Бо це вже межує з самим справжнім безсовісним егоїзмом.
4
не пускати в пояснення, не виправдовуються. Просто ввічливо скажіть: «На жаль, не можу допомогти». Якщо вважаєте за потрібне, дуже коротко, буквально в декількох словах, поясніть причину відмови: немає грошей, вільного часу, невідкладна робота, погане самопочуття і т.п. Постарайтеся, щоб ваш тон був ввічливим, але твердим. Тому що, відчувши вашу нерішучість, збентеження, настирливий прохач обов'язково постарається вас дотиснути. Не дайте йому такої можливості.
5
Якщо вам все-таки важко психологічно відмовити відразу при розмові очі в очі - є хороший спосіб. Скажіть: «Я не можу прямо зараз дати відповідь, мені треба подумати (подивитися графік роботи, перевірити, якою сумою маю і т.д.)». А через якийсь час зателефонуйте цій людині або надішліть листа електронною поштою з ввічливим, але твердим відмовою. Мовляв, з усією охотою б, але дійсно - не можу!
6
Ні в якому разі не давайте втягнути себе в розмову типу: ну, допоможи ж, що тобі варто. Ввічливо, але рішуче припиняйте і докори, і лестощі, мовляв, «У тебе грошей кури не клюють, катаєшся, як сир у маслі, а допомогти не хочеш!» Або «У тебе ж золоті руки, тобі це пара дрібниць, а я тиждень возитися буду! "Не мучила думка:« А раптом образиться? »Це вже не ваша турбота.