Як отримати метал.

Метали - це хімічні елементи, у яких є особливі відмінності від інших елементів, неметалів. Наприклад, метали мають вищої електропровідністю на відміну від діелектриків і напівпровідників. Також вони володіють хорошою теплопровідністю. За винятком ртуті, все метали - тверді речовини в звичайних умовах. Отримують метали різними способами, деякими з них можна скористатися.
Вам знадобиться
  • Двовалентне оксид міді, соляна кислота, цинк, вугілля, пиролюзит, алюміній, магній.
Інструкція
1
Подрібніть двовалентний оксид міді в порошок і помістіть його в пробірку. За допомогою спиртівки нагрійте пробірку.
2
В іншу пробірку налийте розбавлену соляну або сірчану кислоти і покладіть туди маленький шматочок цинку. Пробірку з кислотою закрийте кришкою з газовідвідною трубкою. При взаємодії цинку з розбавленою кислотою виділятиметься водень. Другий кінець трубки занурте в пробірку з нагрітим оксидом міді. При реакції водню і двовалентного оксиду міді утворюється вода і чиста мідь.
3
Щоб отримати мідь без допомоги водню, необхідно подрібнений двовалентний оксид міді змішати з вугільним порошком. Насипте суміш в тигель, і нещільно накривши кришкою, поставте його в піч або на багаття. При нагріванні, вугілля відновить оксид до металевої міді, і попутно утворюється вуглекислий газ. Після охолодження, залийте отриману суміш водою і збовтайте, важка мідь у вигляді бурих камінців осяде на дні, а залишився вугілля спливе на поверхню.
4
Візьміть 12 грам пиролюзита (оксид марганцю) і 4 грами алюмінієвої стружки. Ретельно змішайте ці два компоненти і помістіть суміш у фарфорову тару. Посипте суміш магнієвої пилом і вставте в неї довгий шматок магнієвої фольги.
5
Перебуваючи на відстані, підпаліть магнієву фольгу. Реакція відбудеться зі спалахом, після закінчення реакції ви отримаєте спечений металевий марганець, оксид алюмінію і не прореагували залишки вихідних речовин. Подібний процес відноситься до металлотермии.
Зверніть увагу
Користуючись методом металлотермии, бережіть очі, надягайте темні захисні окуляри і не забувайте про пожежну безпеку.