Як виявити цукровий діабет.

Цукровий діабет - це хронічне ендокринне захворювання, пов'язане з недостатнім виробленням інсуліну або зниженою його активністю. Цей гормон, що продукується В-клітинами підшлункової залози, транспортує глюкозу до тканин і потім виводить з організму продукти її метаболізму. Порушення ж даного процесу проявляється низкою симптомів, за якими і можна виявити діабет .
Інструкція
1
Цукровий діабет може якийсь час протікати безсимптомно або проявлятися швидким стомленням, підвищеним апетитом і спрагою. Ці явища характерні для багатьох хвороб і станів організму, тому часто не викликають ніяких підозр. Але якщо вони стають постійними і крім них з'являються й інші підозрілі ознаки, варто негайно здати кров на цукор. Саме цей аналіз допомагає виявити цукровий діабет .
2
Виснажлива спрага є основною скаргою, з якою хворий звертається до лікаря. Постійна сухість у роті і непереборне бажання пити пов'язано з виведенням з організму великої кількості рідини, пересиханням клітин і загальним зневодненням. Проте відчуття втамування спраги не приносить навіть великий об'єм води.
3
мочеізнуренія є не менш значущим симптомом цукрового діабет а. Саме з ним пов'язана і спрага. Через нестачу інсуліну та підвищення рівня глюкози в крові відбувається порушення водного обміну, в результаті якого тканини не можуть утримувати воду. Через це вона посилено виводиться нирками, причому в обсязі набагато більшому, ніж випита рідина.
4
Сверблячка шкіри, статевих органів, а також шкірні захворювання можуть з'явитися вже на початку захворювання. Їх часто приймають за інші хвороби. Однак обстеження часом дає абсолютно несподіваний для пацієнта діагноз - цукровий діабет .
5
Підвищений апетит. Він більше характерний для діабет а другого типу і пов'язаний з порушенням процесу перетворення вуглеводів в глюкозу, яка необхідна м'язам в якості енергії. Почуття голоду часом настільки велике, що хворі їдять багато, часто і не тільки вдень, але і вночі. Причому з'їдена їжа приносить нетривалий відчуття ситості.
6
Втрата ваги або навпаки його збільшення. Через порушеного процесу засвоєння клітинами глюкози, не отримавши необхідного харчування, вони починають розщеплювати резервні жири і білки, що і призводить до зниження ваги. Надлишкова ж маса тіла пов'язана з порушенням жирового обміну, який нерідко розвивається як наслідок цукрового діабет а.
7
Швидка втомлюваність. Оскільки енергетичним паливом для м'язів є глюкоза, порушення її транспортування викликає м'язову слабкість. З цієї ж причини страждає і головний мозок, що проявляється болем у голові.
8
Зіткнувшись з тим чи іншим симптомом, краще відразу звернутися до лікаря, щоб точно виявити діабет або виключити його. Більш того, ряд аналізів допоможе встановити тип діабет а і ступінь ураження клітин підшлункової залози, які продукують інсулін.
Багато хвороб добре піддаються лікуванню, але тільки на ранніх стадіях. Щоб виявити захворювання, потрібно не так вже й багато часу. Головне - вчасно зайнятися своїм здоров'ям і відвідати лікарню. Бажано виявити занепокоєння відразу, як тільки ви помітили дивні симптоми. Іноді зволікання може коштувати життя.
Інструкція
1
Зверніться до лікарні, до якої ви «приписані». Якщо ви живете в селищі, і у вас немає нормальної поліклініки, проявіть наполегливість і постарайтеся домогтися напрям в обласний діагностичний центр. Іноді лікарі не йдуть назустріч хворому, вселяючи впевненість у тому, що він абсолютно здоровий. Але якщо щось турбує, а особливо якщо симптоми яскраво виражені, будьте пильні і настоюйте на повному медичному обстеженні.
2
Здайте всі необхідні аналізи і пройдіть діагностику на сучасному обладнанні. Але за деякі послуги навіть у державних клініках вам все ж доведеться заплатити - це неминуче. При необхідності відвідайте платний медичний центр, де вам проведуть додаткове обстеження всього організму. Якщо у вас є час і сили, ви можете добитися надання послуг і в безкоштовному діагностичному центрі, але вам потрібно буде стояти в черзі, адже хворих в таких закладах дуже багато, і лікарі просто не встигають всіх швидко обслужити.
3
Після медичного висновку пройдіть лікування, яке вам призначить лікар. Якщо потрібно лягти в стаціонар - не відмовляйтеся від цього. Хоч в лікарнях і не дуже сприятливі умови проживання, але якість обслуговування все-таки тримається на належному рівні. Якщо під час лікування ваш стан буде погіршуватися, повідомте про це лікаря, можливо, що вам призначать додаткове медичне обстеження.