Як отримати азотну кислоту. Як відокремити срібло від міді будинку.

Азотна кислота - це сильна кислота, вона розчиняє в собі такі метали, як мідь і срібло, а в суміші з соляною кислотою, розчиняє навіть золото і платину. В основному, вона застосовується у виробництві добрив. Але бувають випадки, що вона потрібна в побуті, а купити її в господарських магазинах не надається можливості, тому, іноді її доводиться готувати самостійно.
Вам знадобиться
  • Сірчана кислота, нітрат натрію, колби, пальник.
Інструкція
1
Насипте в скляну колбу 90 грам нітрату натрію (натрієва селітра). Налийте туди ж 100 грам концентрованої сірчаної кислоти (можна взяти і розбавлену кислоту , але чим міцніше сірчана кислота, тим міцніше буде азотна) і трохи збовтайте.
2
Далі, закрийте колбу кришкою і нагрівайте суміш на водяній бані, тримайте температуру в межах 80 градусів. В процесі, в закритій колбі буде з'являтися газ - це діоксид азоту. Коли нітрат натрію повністю розчиниться в сірчаної кислоті, відключіть нагрів, нехай рідина охолоне.
3
Після охолодження, в колбі буде азотна кислота з домішкою сульфату натрію, ці речовини необхідно розділити. Зніміть з колби звичайну кришку і надіньте на неї кришку з газовідвідною трубкою. Другий кінець трубки помістіть в іншу колбу з кришкою, яку поставте в холодну воду. В кришку другий колби, в цілях безпеки, вставте ще трубку і надіньте на неї звичайний надувний шарик.
4
Поставте колбу з сумішшю на пальник і нагрійте суміш до кипіння. З першої колби кислота буде випаровуватися, залишаючи в залишку сульфат натрію, а в другій колбі буде конденсуватися. Після закінчення процесу, дайте кислоті охолонути, перелийте її в скляну тару і щільно закрийте кришкою.
Зверніть увагу
Користуйтеся засобами захисту, бережіть очі і шкіру. Намагайтеся не вдихати діоксид азоту, він шкідливий.
Корисна порада
Концентровану сірчану кислоту можна отримати виправними акумуляторного електроліту. Замість нітрату натрію можна використовувати нітрат амонію (аміачну селітру), він продається в садівничих магазинах, але від нього кислота буде гірше. Ще нітрат натрію можна отримати кип'ятінням суміші розчинів, нітрату амонію і кальцинованої або харчової соди. Робіть це на відкритому повітрі, т.к. виділятиметься аміак.