Як в excel зробити суму. excel підсумовування колонки.

Найчастіше при обробці даних в електронних таблицях потрібна операція розрахунку суми в якій-небудь колонці, рядку або виділеної групі осередків. Для цих операцій в табличному редакторі Microsoft Office Excel призначена функція, названа «автопідсумовуванням». Крім простого додавання значень цієї операції можна задавати і більш складні умови.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Для простого підсумовування даних в якій-небудь колонці таблиці клікніть по комірці, розташованої під останнім рядком цієї колонки. Потім перейдіть на вкладку «Формули» в меню табличного редактора і клацніть по напису «Автосумма» в групі команд «Бібліотека функцій». Excel помістить потрібну функцію в виділену комірку, включить в ній режим редагування формули і спробує самостійно визначити діапазон підсумовування. Переконайтеся, що він не помилився - перевірте, правильність вказівки першої та останньої комірок, а при необхідності внесіть зміни. Така необхідність може виникнути, наприклад, якщо в сумовною колонці є незаповнені рядки - Excel не може «перестрибнути» через них самостійно. Якщо ж область підсумовування вказана правильно, натисніть Enter - редактор порахує і відобразить суму .
2
При підсумовуванні значень рядка все описане вище треба проробити з осередком, розташованої правіше останньої колонки сумовною діапазону.
3
Якщо необхідно скласти всі значення деякої області таблиці, що включає як рядки, так і стовпці, спочатку встановіть курсор введення в ту комірку, де треба відобразити результат. Клацніть по тій же самій написи «Автосумма» на вкладці «Формули», а потім мишкою виділіть потрібну область таблиці. Це найпростіший спосіб вказати діапазон, але можна зробити це і вручну, набравши спочатку адресу лівої верхньої комірки діапазону, потім поставивши двокрапка і додавши адресу нижньої правої комірки. Так чи інакше, вказавши координати сумовною області, натисніть Enter - результат буде розрахований і відображений редактором.
4
Excel дозволяє використовувати і складніші варіанти цієї операції - наприклад, ви можете задати умову, за яким програма буде відбирати для підсумовування осередки з зазначеного діапазону. Щоб зробити це, виберіть комірку для виведення результату і в групі команд «Бібліотека функцій» вкладки «Формули» розкрийте список, що випадає «Математичні» - це середня кнопка в правій колонці значків. Виберіть у списку функцію «СУММЕСЛИ» і Excel відкриє форму для введення її параметрів.
5
Клацніть поле «Діапазон», а потім мишкою виділіть область пошуку сумміруемих осередків. В поле критерій вкажіть умову, якій повинні задовольняти відбираються осередки - наприклад, для підсумовування тільки позитивних значень введіть> 0.
6
Натисніть Enter, і операція підсумовування за умовою буде виконана.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F90k_l9UZlA