Як розвивати пам'ять. Як припинити гаркавити.

Пам'ять - це один з видів розумової діяльності людини, спрямований на збереження і наступне відтворення інформації. Психологи поділяють пам'ять на оперативну (отримана інформація тримається в свідомості не довше декількох секунд, наприклад, новий номер телефону, який потрібно набрати, а потім можна забути) і довготривалу. Для розвитку довгострокової пам'яті існують спеціальні вправи.
Інструкція
1
Використовуйте всі три функції пам'яті при запам'ятовуванні нової інформації. Наприклад, якщо ви вчите іноземні слова, спробуйте одночасно читати їх, переписувати і проговорювати вголос. Так будуть задіяні моторна, зорова і слухова пам'ять, їх комбінація дає найкращий результат по збереженню інформації у свідомості на довгостроковий період.
2
Повторюйте всю інформацію, яку ви засвоюєте. Використовуйте найпростіші вправи для тренування пам'яті. Щоранку, прокинувшись, промовляйте по десять іноземних слів, вважайте від ста до одиниці в зворотному порядку або згадуйте імена героїв останньої прочитаної вами книги (переглянутого фільму). Вчіть вірші, читайте їх вголос, намагаючись запам'ятати для початку хоча б перші рядки віршів.
3
Задіюйте асоціативне мислення. При запам'ятовуванні нових слів, цифр, фактів подумки малюйте в голові образи, пов'язані з цими речами або предметами. В крайньому випадку робіть собі невеликі шпаргалки, на яких будуть не слова, а малюнки. Дивлячись на них, постарайтеся пригадати, з чим пов'язаний саме цей образ, за яких обставин ви його намалювали, про що думали в той момент.
4
Записуйте нову інформацію, прочитуйте її кілька разів, а потім спробуйте уявити собі цей запис, аж до того, які слова на якій сходинці розташовуються. Візьміть щоденник і впишіть в нього всі необхідні справи на найближчі дні. Протягом дня перечитуйте цей список, а ввечері проговорите його вголос, чи не підглядаючи в записну книжку. Або напишіть на листку список необхідних продуктів, збираючись в магазин, а прийшовши за покупками, спробуйте пригадати всі пункти зі списку.
5
Розвивайте пам'ять за допомогою правильного харчування. Корисними для поліпшення розумових процесів вважаються продукти з вмістом омега-3-жирних кислот. Це лляне масло, форель і сьомга, волоські горіхи, конопляна крупа. Також нейрофізіологи радять урізноманітнити раціон за допомогою шпинату, топінамбура, розмарину, шавлії. Каву краще замінити на чай.