Як краще ловити окуня взимку. Як ловити окуня взимку на болонсір.

Взимку року досить цікаво ловити окуня , різноманітність його поведінки забезпечить рибалці можливість для експериментів з приманкою. Найбільш вдалий період для лову окуня взимку - перші три тижні після установки льоду і під час преднерестового жора, коли хижаки намагаються набратися сил після тривалої зими.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - гачки;
  • - кивок;
  • - балансир;
  • - блешня;
  • - мормишка;
  • - личинки реп'яхової молі або дрібний опариш;
  • - бур.
Інструкція
1
Окунь воліє безвітряну і тиху погоду з невеликим морозцем (не нижче 15-20 градусів). У зимовий час він рідко змінює місця стоянки, мігрувати його можуть змусити великі викиди в районах водосховищ або поганий кисневий режим. Так як окунь взимку переміщається мало, потрібно знайти місце її проживання. Цей хижак воліє зимувати в місцях впадання річок у великі водойми.
2
Першим ділом просвердлите відразу кілька лунок з інтервалом двадцять метрів (перпендикулярно березі, а не вздовж нього). За Перово льоду можна з успіхом використовувати як блешню, так і мормишку. Блешня може досягати десяти сантиметрів, характер гри - вельми швидкий. Сама відповідна насадка при лові на мормишку - дрібний опариш або личинка реп'яхової молі.
3
Можна ловити окуня і без насадок, але в цьому випадку буде потрібно інтенсивна гра, частота коливань повинна доходити до трьохсот в хвилину. На вістрі гачка надіньте шматочок жовтого, чорного або червоного кембрика. Вудка повинна бути оснащена чутливим семісантіметровим кивком, так як окунь деколи бере дуже обережно, і помітити клювання буває складно. При клюванні сторожок злегка опуститься, диригент або ослабне, негайно підсікайте.
4
Якщо ви знаєте місця стоянки крупного окуня , використовуйте для лову хижака зимову живцовую вудку. Відсутність металевого повідця є особливістю конструкції. Застосовуйте тонку еластичну волосінь діаметром не більше 0,2 міліметра і якірці не більше номера 7. Насадите живця на гачок під спинним плавцем і опустіть його впівводи. Якщо глибина перевищує чотирьох метрів, пускайте живця на відстані півметра від дна. При першій покльовці зробіть підсічку і витягніть здобич з води підтягуванням волосіні.
5
Дуже часто для зимової ловлі окуня використовують балансир і вудилище з жорстким кивком. Це дозволить правильно вести приманку і гасити ривок при ударі риби. Рибак вчиняє балансиром різноманітні рухи, тому роль кивка в даному процесі досить велика. Балансир, рухаючись в горизонтальній площині, дуже приваблює окуня . Техніка гри: періодично подергивайте лісочку у вертикальному напрямку, це призводить до плавним переміщенням приманки в горизонтальній площині. Тут необхідні невеликі паузи, не втрачайте контакту з балансиром, жилка повинна перебувати в постійному натягу.